İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

SAHTE MEDENİYET AVRUPA

26 Ekim 2020, Pazertesi günü eklendi.

İnsan hakları, demokrasi, yaşam hakkı gibi evrensel değerlerin buradan çıktığına inandırdılar. Her kesime saygı duyan, özgürlüğü savunan, tüm değerlere önem veren, uluslararası hukuku baz alan ülkeler bunlardı bizim gözümüzde. Modernlik, çağdaşlık, ilim, sanat ve tüm kültürün beşiğidir Avrupa! En güzel aşklar Paris'te yaşanır, en güzel yerler buradadır ve en güvenli şehirler de burasıdır! Filmlerde, belgesellerde, kitaplarda anlatılır Avrupa'nın güzellikleri. Daha ilk okullarda okuduk Avrupalı kahramanların hikayelerini. En güzel kızlar ve en yakışıklı erkekler oradadır. Avrupa bir başkadır bizim gözümüzde. Onlarla aynı değerleri paylaşmak için onlarca yıllardır kapılarında bekliyoruz. Onların olağanüstü değerleri var ve istedikleri kriterleri galiba biz yerine getiremedik bu güne kadar! Bunlar işin reklam kısmıydı. Gelin şimdi size yıllarca bize gösterilen Avrupa'nın gerçek yüzünü görelim.

SAHTE MEDENİYET AVRUPA

Benin, Burkina Faso, Gine, Fildişi Sahili, Mali, Nijer, Senegal, Togo, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo, Ekvator Ginesi ve Gabon… Bu ülkeleri tarih boyunca sömürmüş ve hala sömürmeye devam eden Fransa'yı biliyor muyuz? Sömürge yaptığı ülkelerden köle getirip kendi ülkesinde çalıştıran Avrupa. Girdiği her ülkede bir dikili taşı olmayıp ama yaktığı, yıktığı katlettiği yerlerin durduğu Avrupa. Kendisinden başkasını hor görüp, küçümseyen, aşağılaya, ayıplayan, kınayan Avrupa. Kendisine emanet edilen, arada tarafsızlıkgörevi verilip te Müslümanları katiline eliyle teslim eden Avrupa.  Evliliklerin olmadığı, eşcinselliğin yayıldığı, nerdeyse her 3 gencinden birinin mutlaka uyuşturucu kullanmış olan ahlaksız Avrupa. Kendi dininde olmayanlara saygı göstermediği hatta diğer din mensuplarına terörist diyen, peygamberine hakaret eden Avrupa. Hakareti, edepsizliği, şerefsizliği özgürlük sayan Avrupa. Yıllarca bize dostumuz, müttefikimiz dediler, sırtımızı  sıvazladılar.  Peki ne oldu? Gerçek yüzlerini gördüğümüz bu topluluk her defasında biz aşağılamaktan geri durmadı. Tank sattılar ancak teröristlere karşı kullanamazsınız dediler. Hava savunma sistemi istedik, size vermeyiz dediler. Rusya'dan aldık, alamazsınız dediler. Doğalgaz arayacağız dedik, arayamazsınız dediler. Ülkemizin sınırında terör devleti kurulacak dedik, onlar bizim müttefikimiz ellemeyin dediler. 

ŞİMDİ HESAP ZAMANI

Tüm zamanların acısını çıkarıyoruz şimdilerde. Başkanıymış, elçisiymiş, vekiliymiş  fark etmiyor. Hangi platformda olursa olsun hadlerini bildiriyoruz. Yapmayın dedikleri ne varsa hepsinin bir bir yapıyoruz. Bize sunulan sahte medeniyetin perdelerini indiriyor ve yüzlerine yüzlerine vuruyoruz. Tehditlerine aynı tonda cevap veriyor, aşağılamalarına aynı dilde iade ediyoruz. Artık biliyoruz ki Avrupa ile menfaat ilişkisinden gayrı bir ilişkimiz olamaz. Onların bir parçası olmaktansa tek başına dimdik ve onurlu bir ülke olarak var olacağımızı biliyoruz artık. Onların yanında emir eri olmaktansa yalnız bir güç olacağımızın farkına vardık nihayet. "Onlarsız ayakta duramayız” anlayışından "Avrupa düşünsün”  diyebiliyoruz. Büyük bir medeniyetin varisleri olarak bunların sahte medeniyetlerine, sahte güçlerine, sahte insanlıklarına, sahte dünyalarına ihtiyacımız yok. Yeter ki biz bir olalım kapımızda bekleyen onlar olacak. Eyvallah…  

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ