İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

YOLUN AÇIK OLSUN TÜRKİYE’M

10 Haziran 2019, Pazertesi günü eklendi.

Son dönemdeki hem uluslararası gelişmelerden, hem ülkemiz içerisinde ki gergin havadan, hem ekonomik sorunlardan, Konya'da ki Türkiye Fransa karşılaşmasıyla ara verdik.

Bugüne kadar milli takımımız Konya'da yapmış olduğu hiçbir karşılaşmayı kaybetmemenin aşkıyla yeni bir tarih yazdı. Konya'da muhteşem bir oyunla 2-0 galip gelmesini bildi. Karşımızdaki dünya şampiyonuymuş, hiç yenememişiz gibi bir mazeretle değil, aslanlar gibi savaşarak kazandı.

Konya her zamanki gibi muhteşemdi. Stadyumuyla, seyircisiyle, ambiyansıyla kendine yakışanı yaptı ve en büyük güç oldu.

Şunu kaçırmamak gerektiğini düşünüyorum bu stadyumu Konya'ya kazandıran Tahir Akyürek'i tebrik etmek gerek. "Ne gerek var” diyenlere sanırım dünya futbolun gözü bu turnuvada iken şehrimizin isminin dünya kamuoyuna duyurulması noktasında çok önemli bir adım atıldığını sanırım şimdi daha iyi görmüş oldular.

1 milyar Euro değerindeki bir dünya şampiyonunu gençlerimizle devirdik. Eminim beşte beş yapan bu takım önümüzdeki maçlarda da yine önemli galibiyetler, muhteşem zaferler kazanacaktır.

Karşılaşma öncesi bir çok arkadaşımızla bu maçı konuştuk eminim bir çok kişi aynı sohbetleri yapmıştır. Birçok arkadaşımızdan şunu duyduk. "Fransa'yı yenemeyiz” peki neden?

Hep bir ümitsizlik, hep bir güvensizlik maalesef biz de bir hastalık haline gelmiş. Demek ki futbol parayla değil akılla, ayakla ve yürekle oyan bir oyunmuş.

Sadece futbol anlamında değil ekonomik anlamda, eğitim anlamında, sosyal anlamda vs.

Yahu biz Türk milletiyiz. Biz kendimize güvenelim sadece futbolda değil her alanda başaramayacağımız hiçbir şey yok.

Bu büyük millet Yeter ki inansın. Allah aşkına inanmayanlar da lütfen gölge etmesin. Başarısızlığımızı isteyen onlarca düşman varken kendi içimizde bari birliği sağlayalım.

Farkında mısınız bilmem ama toparlanıyoruz artık. Bu maç bize yeniden neler yapabileceğimizi bir kez daha gösterdi. Belki de böyle bir zafere ihtiyacımız vardı yeniden heyecan oluşturmak için. Ekonomi olarak toparlandığımız bu süreçte bu maç ayrı bir heyecan oluşturdu. Daha yürünecek yolumuz, yaşanacak zaferlerimiz var bizim. Yolun açık olsun Türkiye'm... Eyvallah…

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ