Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

CAMİYE KOŞUYORUZ, NAMAZ VE KUR’ANLA BULUŞUYORUZ!

18 Ocak 2020, C.tesi günü eklendi.

Diyanet işleri başkanlığımız, çok güzel işlere imza atıyor. Toplumsal yaralara merhem oluyor. Hepimizin kalbini kanatan aile ile ilgili; hutbeler, vaazlar, konferanslar tertip ederek dini şuuru canlı tutmaya gayret ediyor.

Aslında bu; sadece Diyanetin işi değil, hepimizi ilgilendiren çok önemli bir konu. Bunları görmezden gelemeyiz, gelmemeliyiz. Toplumda yaşıyorsak, insanlarla iç içe isek, seni, beni, o'nu, hepimizi ilgilendiren konularda; "bana ne”, "beni ilgilendirmez”, "Bunlar hükümetin işi, o çözsün”… diyerek bir kenara çekilemeyiz.

Müslüman insan; sorumlu insandır. Müslüman; bir yerde gözü yaşlı, aç, açık, muhtaç… varsa oraya herkesten önce giden ve problemlere çözüm bulandır. Mümin; güvenilen, emin kimsedir. her zaman dediğim sözü bir kere daha söylemek istiyorum; Kur'an, insanı inşa eder. Kur'anla hemhal olanlar, Kur'anı rehber kılanlar, temiz toplumu oluşturur. Kur'anlı insan, İnsan-ı Kamildir. Toplumda; şuuru, sorumluluğu, diğergamlığı yerleştirmeye çalışan Diyanet işleri Başkanlığımız bir güzelliğe daha imza attı;

"Camiye Koşuyoruz, Namaz ve Kur'anla Buluşuyoruz” başlığı altında çocuklarımıza, gençlerimize; Cami, Namaz, Kur'an şuuru aşılamak için seferber olmuş durumda!

Program; 18 Ocak 2020 Cumartesi günü Sabah namazıyla başlayacak, tatil süresi devam edecek ve 02 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak programla sona erecektir.

Programa katılıp, dereceye girenlere ödül verilecektir.

Kitabımı, inancımı, ibadetimi, peygamberimi, ahlakımı öğreniyorum… konularında dersler verilecek, çocuklarımızda; dini, milli, kültürel duyguları ikame etmeye gayret edecek. Tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Buradan açıkça söyleyeyim ki, bendeniz bu organizasyona yazılarımla, şiirlerimle, ilahiyatçı olarak dini ve milli hassasiyetimle destek veriyorum. Her zaman iyiye, güzele, doğruya alkış tuttuğumuz gibi buna da alkış tutuyorum.

 

 

Kur'an

Hakkın mektubun aç, pasajı oku,

Kur'an hamuru kar, doyulsun her an,

Resul yolundan geç, mesajı oku,

Düşünen insan ol, duyulsun her an!

 

Tefekkürlerle gel, Kur'an'a karşı,

Teşekkürlerle gel, Rahmana karşı,

Cehaleti yıksın, inletsin arşı,

Kur'an'la hayat bul, duyulsun her an!

 

Yüce bir kitaptır, bu haktan hediye,

Okumuyorsun hiç, sebep ne, ne diye?

Akıl terletene, müjde ve medhiye,

Kur'an'ı rehber kıl, duyulsun her an!

 

Tefekkür

 

 

İnsanla hayvanı, ayıran mahal,

Esfelden eşrefe, çıkar tefekkür,

Akıl denilen şey, hür fikre hamal,

Esfeli eşrefle, yıkar tefekkür!

 

Tefekkürlü insan, yücelir gider,

Düşüncesiz olan, cücelir gider,

Fikirsiz fikre, gücenir gider,

Eşref çivisini, çakar tefekkür!

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ