Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

KKTC SEÇİMİNİ İYİ OKUMAK

21 Ekim 2020, Çarşamba günü eklendi.

KKTC'de Ersin Tatar Cumhurbaşkanlığı seçimini ikinci turda kazandı. Allah'a hamd olsun. Bazı bozuk zihniyetlilere iyi bir ders verildi. Sayın Tatar'ın kazanması için güzel çalışılmış, koordineli bir gayret sergilenmiş. Böyle de olmalıydı. Önemli bir seçimi daha geride bıraktık. Büyük bir başarı sağlayan sayın Ersin Tatar'ı ve onun şahsında emek veren, yoğun mesai harcayan gönül dostlarına da şükranlarımı sunuyorum. Seçimden önce epey korkmuştuk, acaba bir oyun oynanır mı diye. Son tura iki adayın kalması, adaylardan birinin Akıncı olması bayağı kaygılandırdı beni. Ama korktuğum gibi olmadı.    

Sayın Tatar'ın önde gitmesi ve seçimi kazanmasında, eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın; İngiliz gazetesi The Guardian'a skandal açıklamalarda bulunmuştu. Akıncı, tepki çeken açıklamalarında özetle şöyle demişti: "İkinci bir Tayfur Sökmen (Hatay'ın ilk ve tek cumhurbaşkanı) olmayacağım. Federal çözüm için acele etmemiz lazım. (Rumlarla) Birleşme başarılamazsa, Kuzey Kıbrıs daha fazla (Türkiye'ye) bağımlı hale gelir, Ankara tarafından yutulabilir ve de facto Türkiye iline dönüşebilir. Kıbrıslı Türkler laik, demokratik ve çoğulcu kimliğini korumak istiyor. Kuzey Kıbrıs'ın Türkiye'ye bağlanması korkunç olur.” 

 

Seçimden birkaç hafta önce de; "Kıbrıs'ta çözüm topraklarımızdan bir kısmını Rumlara geri vermeliyiz” sözleri büyük tepki çekti. Bu tavırlara KKTC'li Türkler öfkelendi ve üzüldü. "ENOSİS hayranı Akıncı'ya ve EOKACI'ların suratına bir Osmanlı tokadı indirelim de görsün” dediler. 

Enosis, Megali İdea hedefi çerçevesinde Kıbrıs'ın Yunanistan'a bağlanmasını, ifade etmektedir. 

EOKA, Kıbrıs'ta Makarios öncülüğünde Türk halkını yok edip, adayı Yunanistan'a bağlamak için kurulmuş olan bir terör örgütüdür. 

Fakat unutamadığım ve hafızamdan çıkmayan bir söz var. 1974 Kıbrıs Barış Harekatında Başbakan yardımcısı olan merhum Necmettin Erbakan hocamız; "Bu işe girmişken, Kıbrıs'ın tamamını alalım” sözü. Eğer öyle olsaydı bugün çıbanbaşı olmazdı burası. Her zamanki gibi ABD; "benim silahlarımı kullanamazsın” diyerek ambargo koymuştu da elimiz kolumuz bağlanmıştı.  

O günden bu güne çok şey değişti. Artık dünyanın tanıdığı ve sözüne itibar ettiği bir Türkiye var. Böyle güçlü bir Türkiye'nin destek verdiği, yanında olduğu bir KKTC var. Bundan sonra KKTC'de çok güzel şeyler olacak.

Adada yapılması gerekenler var. Gerçi AK PARTİ hükümetlerinin yaptığı hizmetler sayıya kitaba sığmaz. Ancak ilerleyen zamanda büyük badirelere girmemek, Türk yurdunun elimizden çıkmaması, ENOSİS'e, dünyayı kan gölüne çeviren teröre, Türk ve İslam düşmanlarına kurban gitmemesi için gençlere; İslamî eğitim verilmesi kaçınılmazdır. Eğer sağlam milli ve manevi eğitim verilir, tarihi gerçekler iyi anlatılırsa öteden beri Türk yurdu olan adanın yine aynı şekilde kalması sağlanabilir. Adanın huzuru, Türkiye'nin ve Akdeniz'deki bütün ülkelerin huzurudur.  

KKTC'de istikrarın temin edilmesinde, Türkiye'nin güneyinde güvenli bir adanın mevcudiyeti önem arz etmektedir. Zira, Tatar seçilmeyip de, Akıncı seçilmiş olsaydı, KKTC, GKRY tarafından devamlı rahatsız edilecek, terörden başımız ağrıyacaktı.   

KKTC, Türkiye'nin yavru vatanıdır. Doğu Akdeniz'deki doğal gazla hem Türkiye'nin, hem de adanın yüzü gülecektir. 

 

Batı Dedikleri!

 

 "Medeniyet” diye, yola çıktılar,

Demokrasi ile ülke yıktılar,

Terörle beslendi, canlar yaktılar,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

 "İnsanlık” diyerek, hep kandırdılar,

Dünyayı terörle, yandırdılar,

Uyuşturucuya, kan bandırdılar,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Barışın adıyla, barışamadı,

Hak sözün yadıyla, yarışamadı,

Merhamet tadıyla, buluşamadı,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Ezelden beridir, hilale düşman,

Hasan'a Ahmet'e, Bilal'e düşman,

Türk'e ait olan, her hale düşman,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Hep Salamon'larla, birlik oldular,

Hans'la Simon'larla dirlik oldular,

Ülke sömürdüler, varlık oldular,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Beyin yıkadılar, köle ettiler,

Bastıkları yeri, çöle ittiler,

Petrole oturdu, çaldı gittiler,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Müslüman'a kini, dinmeyecek hiç,

İnsanlığı seçip, sinmeyecek hiç,

Vampirlik huyundan, dönmeyecek hiç,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Kur'an'a ezana, yasak koydular,

İtiraz edenin, gözün oydular,

Tüm Siyonistlerin, sözün uydular,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

 

Barışa huzura, savaş açtılar,

Birlikten sohbetten, her gün kaçtılar,

Âdem'i öldürüp, kanını içtiler,

Batı dedikleri, Firavun soyu!

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ