Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

KONYA KİTAP GÜNLERİ

14 Ekim 2021, Perşembe günü eklendi.

Pandemi nedeniyle evlere kapanmış, sosyal hayattan bir nevi tecrit edilmiştik. Hiçbir sosyal aktivite yapılamıyordu. Tabir yerindeyse şehirlerin ve insanların üstüne ölü toprağı serpilmişti. Kültür, Sanat, Edebiyat ve fikir adamları yazarlar, şairler, ozanlar…:

"-Ne zaman kültür etkinliği olacak?” diye sabırsızlıkla bekliyordu. Okullar açılamamış, öğrenciler evlerinde EBA programını izlemek zorunda kalmışlardı. Kültür kuruluşları çareyi sanal alemde sosyal medyada program yapmakta buldu. Gerçi, yüzyüze buluşmak gibi olmazdı ama yine de kültürel faaliyet olarak hiç yoktan kalmazdı.

Kısıtlamaların kalkması, yavaş da olsa sosyalleşmeye doğru gidilen günlerde yaramıza merhem oldu sanki. Artık iyiden iyiye kültür alanındaki etkinlikler kendini göstermeye başladı. Bunlardan birisi de Konya Kitap Günleri oldu. Sabırsızlıkla bekliyorduk bu günü.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15-24 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan Konya Kitap Günleri Selçuklu Kongre Merkezinde kitapseverleri kitapla buluşturuyor. 1 milyon kitap, 250 yayınevi, 450 yazar ve 500 etkinliğin yer alcağı Konya Kitap Günleriyle adeta bir kültür bayramı yaşanacak.

Türkiye'nin en çok kütüphaneye gidilen şehri Konya'da kitapseverler, Konya Kitap Günleri'nin yaklaşmasının heyecanı yaşanıyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği ve her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Konya Kitap Günleri, pandemi nedeniyle verilen bir yıllık aranın ardından bu yıl yeniden kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Anadolu'nun en büyük kitap etkinliği olan Konya Kitap Günleri için hazırlıklarını tamamlandı.

Düzenlenen Kitap Günleri'yle yeni nesle kitap sevgisinin aşılanması, okuyan ve araştıran bir nesil yetişmesi amacıyla düzenlenen etkinlik, şehrin kültür hayatına da önemli katkıda bulunuyor.

Bu fakir; 15- 18 Ekim 2021 tarihinde saat: 10.00- 15.00 arası, TYB Konya Şubesi Standında,

20 Ekim 2021 tarihinde saat: 10.15.00 arası Selçukya Kültür Sanat derneği standında kitaplarını imzalayacak. Tüm kitapseverleri imza günüme bekliyorum.

Yazarlarımız!

Aklını kullanır, fikir üretir,

İrfanla hallanır, ilim öğretir,

İlahi mesajla, beyin terletir,

Gönüllere girer, yazarlarımız!

 

Halkın ta kendisi, ilmi tarayan,

Dertliye çaredir, derman arayan,

Barışa aşıktır, kardeşçe yanan,

Muhabbetler örer, yazarlarımız!

 

Kitabı dost bilir, halka ulaşır,

Düşünceleriyle, Hakka ulaşır,

Tevazu sergiler, Rabba ulaşır,

Hakikati arar, yazarlarımız!

Kırmaz kırılmaz hiç, sevgiyle bakar,

Hoş görülüdür hep, canlara akar,

Kibri ve riyayı, kökünden yakar,

Hatırları sorar, yazarlarımız!

 

Deniz kadar derin, yürekleri var,

Kalem tutan eli, bilekleri var,

Rahmana duada, dilekleri var,

Dostlukları kurar, yazarlarımız!

 

Annedir babadır, evlattır, eştir,

O akrandır dosttur, hep arkadaştır,

Mananın sultanı, can vatandaştır,

Öfkeleri kırar, yazarlarımız!
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ