Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

Türkiye Üzerine Oyun Oynanıyor!

15 Kasım 2018, Perşembe günü eklendi.

Son zamanlarda, bir vakitlerin; Müslüm Gündüz, Fadime Şahin ve Ali kalkancı oyunları oynanmaya çalışılıyor. Her zaman olduğu gibi, çeşitli mahfillerden, karanlık emelli ihanet odaklarından, ülkeyi karanlığa, kaosa sürüklemek ve teröre, kardeş kavgalarına, iç savaşa sürüklemek için ellerindeki bütün kirleri bulaştırmakta sınır tanımıyorlar!

Dikkat ediniz, bilhassa Müslümanların, dindarların, mütedeyyinlerin… çok dikkatli olması gereken bir durumla karşı karşıyayız. Neden "Müslümanlar” diye söylüyorum; Müslümanlar üzerinden oyun oynanmaya çalışılıyor da o bakımdan. Edirne'deki olay, tamamen bir provokasyon! Hem de öyle bir görüntü verilmiş ki, bunu yapan tüm Müslümanları karalayacak şekilde! Ne demişti bir kez daha görelim;

"Atatürk ilah değildir, Allah'ın kanunları var. Atatürk Batı'nın kanunlarını getirdi"

Baktığımız zaman bu sözün yanlış olmadığını görüyoruz. Bunda hakaret falan yok. Hakaret olması için açıkça küfretmesi aşağılaması lazım. Ancak böyle bir sözü, tesettürlü, İslami hassasiyeti olan birisi üzerinden yapmak yanlıştır. Hani yıllarca, Müslümanları yaftalamak, karalamak, işinden atmak için; "Atatürk düşmanı, Atatürk'e hakaret etti…” diyerek çok ocaklar söndürmüşlerdi. Bendeniz yine aynı oyunun oynandığını görüyorum. "Vurun kahpeye” misali.

Bir başka yerde Atatürk büstüne baltayla saldıranları görüyoruz. Baktığımız zaman neden Atatürk heykel ve büstleri hedefte? Neden son zamanlarda bu tür eylemlere ağırlık veriliyor? Sevmeyebilirsiniz, yaptıklarını beğenmeyebilirsiniz ama hakaret etmeyin, hakaret, ne islamidir, ne de insani.

Ama işin asıl acı tarafı, ülkemizi bölmek için, bir vakit; Alevi- Sünni, Türk- Kürt, mezhep ayrıştırması yaparak, tarikatlara bölerek gücümüzü, kudretimizi, kuvvetimizi yok edip, parçalayıp yutmanın planlarını yaptılar. Dünyada "İslamofobi” denen bir heyula çıktı! Adı İslam korkusu. Bütün İslami değerleri yerle bir etmeye, İslami anlayışı sıfırlamaya, yeryüzünden İslam'ı kaldırmaya yönelik Şeytani plan!

İç savaş çıkartmanın provasını yapıyorlar. Seçimler yaklaşırken, ortalığı yangın yerine çevirmenin, tekrar terörü kışkırtmanın çabası içindeler.

Tagutlar, Nemrutlar, Firavunlar, Ebu Cehiller… durmuyor! Şunu unutmayalım, İbrahim'lerini yetiştirmeyen toplumlar, Nemrutların sayısının artmasına sebep okurlar. Akıllı hareket etmek, birliğimizi, düzenimizi, şeytanın, şeytanca oyunlarını iyi görüp tedbirimizi almak zorundayız. Müslüman, bir delikten iki kere elini yılana sokturmaz. Kur'an; "neden düşünmezsiniz?”, "Düşünmez misiniz?”, "Ey akıl sahipleri….” Der.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ