Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

VAN-DİYARBAKIR VE MARDİN’E KAYYUM…

21 Ağustos 2019, Çarşamba günü eklendi.

Seçim niçin yapılır? Halk seçimde niçin sandık başına gider? En küçük birim olan Muhtarlık seçiminde bile mahalleli; bildiği, tanıdığı, ahlakıyla temeyyüz etmiş, dürüstlüğüyle bilinen, mahallesine hizmeti ibadet bilen…insanları tercih eder. Dürüst, temiz, ahlaklı insan duruken; fırıldak, ahlaksız, insanların, "illallah” dediği kimseye prim vermez. Bırakın prim vermeyi, yüzüne bile bakmaz.

Her yerde, ülkesine, insanlara hizmet etmeyi en önemli görev sayan, teröre destek olmayan, teröristi beslemeyen, bayrağa, ezana, kutsal değerlere saygıda kusur etmeyenler baştacıdır. Tarih boyu böyle olmuştur.

31 Mart yerel seçimlerinde Van, Mardin ve Diyarbakır'da HDP'li adaylar belediye başkanı seçildi. O günden bugüne milletin paralarını teröre, ülkeye ihanet edenlere harcadılar. Terör örgütlerinin yanında yer aldılar. Devletin araç ve gereçlerini terörün hizmetine sundular! Ülkeye, iline hizmet etmek yerine teröre hizmet ettiler. HDP'li belediye başkanları, belediye imkanlarını teröre akıtmış! Belediyeye teröristleri doldurmuş! Kayyum atanan bütün belediyeler, şehit ve gazi yakınlarını işten atıp, yerine terörist yakınlarını, memlekete zarar veren, ülkemizin dibini oyanlara iş vermiş!

Mardin, büyükşehir statüsüne çıkartıldı. Başkanlar, tüm ile hizmet götürsün, Mardin, yaşanacak bir şehir haline geldin diye. Ama HDP'li başkan- hakkında birçok suçtan dosyası bulunuyor- seçilir seçilmez, terör yandaşlarını belediyeye doldurmuş. Bütün işe aldıkları suç dosyaları kabarık kişiler!

Devletimiz; Van'ı, yaşadığı deprem sonrasında kısa sürede yepyeni bir Van yaptı. Her yeri delik deşik hale getirilen Diyarbakır, çiçek gibi oldu. Bir tanıdığım, kısa süre önce Diyarbakır'a bir iş ziyaretine gitmişti. Anlata anlata bitiremedi devletimizin hizmetini. Fakat HDP'li belediye başkanı, bütün imkanları kötüye kullanmış. Devletin paralarını, milletin verdiği vergileri terör örgütlerine aktarmış.

O kadar kötülük yapmışlar ki, Belediye kartlarındaki Türk bayrağını kaldıracak hale gelmişler. Sahabe isimlerini kaldırıp yerine teröristlerin isimlerini cadde ve sokaklara vemişler. Terörist mezarlarını ziyaret etmişler, teröristlerle yan yana poz vermişler!...

Ülkemize karşı terör tehlikesini gören devletimiz bu illere, o ilin valisini kayyum atayarak, belediye başkanlarına işten el çektirdi. Zira böyle yapmasaydı bir süre sonra bu cennet vatan köşesi üç ilimiz terör yuvası olacak, vatandaşlarımıza huzur yüzü gösterilmeyecekti. Çünkü Türkiye'mizin; ne doğusundan, ne batısından, ne güney ve kuzeyinden ve ne de güneydoğusundan bir çakıl taşı bile vatan hainlerine teslim edilmez, şimdiye kadar edilmemiştir. Sözün özü, devletimiz, kayyum atamakla iyi yapmıştır.

  1. kayyum atanmasına bazı çevrelerden çatlak sesler çıkacak. Çıkmaya da başladı nitekim. Bayrağını, ezanını, devletini, milletini, ülkesini seven insan, ülkenin selameti için yapılan bu kayyum atamalarına olumsuz bakamaz.

Bir İnsan Tanıdım!

 

Bir insan tanıdım; kararlı, azimli, suyu sert,

Sözünün eri, yılmaz ve mert!..

Bir insan tanıdım; ülke sevdalısı,

İnançlı, sabırlı, prensibi; özveri…

Dünyayı titretir, sözünden dönmez geri!

Bir insan tanıdım; zalimin korkulu rüyası,

Baldıran zehiri içer, yoktur riyası!

Bir insan tanıdım; yumuşak kalpli, merhametli,

Çocukları sever, haklılara şefkatli!

Bir insan tanıdım; onunla ölüm ölmüş,

Kefeni sırtında, şehadete gülmüş!

Bir insan tanıdım; cihadı tam yaşayan,

Hak yoldan sapmayan,

Kur'an ilkelerini kucaklayan!

Bir insan tanıdım; batılla mücadele eden,

Allah'ın emri için gönüllere giren!
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ