Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

HESABI SORULMALI

20 Kasım 2018, Salı günü eklendi.

Milli takım için söz söylemek pek kolay olmamalı bence nede olsa milli yani en uç, en dokunulmaz noktamız. Ama bu kadar hassas olduğumuz bir bir konuyu yada merciyi yabancı birine emanet etmek biraz ironik bir durum. Nitekin 15 maçta alınan sonuçlarda bunu gösteriyor. Hiç bir milli takım yoktur ki kendi öz vatandaşı dışında bir teknik adamla başarılar yakalasın. Almanya milli takımının başında Alman Löw, Fransa milli takımının başında Fransız Dider Döşamp, Hollanda milli takımının başında Hollandalı Koeman gibi bu örneklerde çoğaltılabilir. Artık Lucescu'ya gitme vakti gelmiştir ve geçiyordur.

Oyun bazında ise Cengiz bindirsin hop içeri kessin bizde golü bulalım anlayışını benimsemek buna bir B planı oluşturamamakta becerisizlikdir. İlk 15 dakika size müsade eden bir İşveç onun dışında ara ara gelen ataklarını gelişi güzel geliştiren bir milli takım vardı. Bir takım bu kadar dağınık, bu kadar plansız hücum edebilir. Forvet bölgesinde ise takımı Everton'da forma şansı bulamayan Cenk seçimi ilk tercih olmamalıdır. Hali hazırda daha hazır bir forvet oyuncusu milli takıma davet edilmeli Cenk oyunun ilerleyen dakikalarında oyuna dahil olmalıdır.

Bunun dışında yapılan oyuncu değişiklikleri sadece yapılmış olmak için yapılmış oyuncu değişiklikleridir. O an çok mu önemliydi Hasan Ali'nin çıkıp Ömer Bayram'ın oyuna girmesi çok mu elzemdi sorarım. Oyun içinde varolan takımı hücuma çıkma konusunda destekleyen ve olumlu işler yapan Yunus Mallı neden oyundan çıkar sorarım. Oyuncu değişiklikleri neden bu kadar geç ve yanlış yapıldı bunu sorarım. Bunları ben sorabiliyorsam umarın TFF'de hocaya sorabilir. Bu milletin bunları izlemeye hakkı yok.

Nitekim TFF ve Lucescu'nun başarılarıyla Milli takımımız bir alt lige düşmüştür. Emeği geçenlerin bu mevkileri işkal etmemeleri gerekmektedir. Derhal Milli Takım yerli ve milli bir hocaya emanet edilmelidir. Saygılarımla...

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ