Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

MEHMET ÖZDİLEK NE GETİRİR?

28 Ekim 2017, C.tesi günü eklendi.

Konyaspor'da artık yeni bir önem resmi olarak başladı. Daha önce gerçekleşmesi gereken bir ayrılık fazla uzatılınca da çok kritik bir dönemde acil olarak teknik ekip değişikliğine gidilmiş oldu. Her ne kadar beklentilerin altında kalsa da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'a teşekkür eder, başarılar dileriz.

Mehmet Özdilek nam-ı diğer Şifo Mehmet… Eğer takımla kimya sorunu yaşamazsa tam istediği bir sahip olabilir. Hücumcu oyun anlayışı ve hızlı oyun yapısı gereği bu kadronun en azından 13-14 oyuncusu bu kimyaya uyar. Geri kalan oyunculardan da maksimum verim alma potansiyeline sahip bir hoca. Kısacası kendi oyun anlayışını Konyaspor felsefesi ile harmanlayabilirse başarı gelebilir.

Önümüzde nasıl bir süreç var ?

Şahsi görüşüm Osmanlıspor maçıyla Konyaspor'un nasıl bir yol çizeceği hemen hemen belli olur. Mustafa Reşit Akçay ile daha erken bir ayrılık olmuş olsa ( 6-7 hafta ) takım 2-3 maç yeni hocasıyla maçlara çıkar, antreman yapar ve bu hafta tam performans gösterebilirdi. Ama artık malesef şimdiden tam performans gösterme zorunda. Ligde puan aralığı bir hayli dar ancak direk rakiplerinizle oynayacaksınız ve koşullar ne olursa olsun kazanmak zorundasınız. Bu sebepten ötürü Mehmet Özdilek bir yana takımın artık bu hafta kendi psikolojisini yenip kazanması gerek. Şuan için Konyaspor'un en büyük rakibi maalesef bu olumsuz havası ve psikolojisi.

Bir diğer problem ise gereksiz bir çok oyuncunun kadroda bulunması. Bu transferleri kim yaptı bilmiyorum ama Mehmet hoca muhtemelen devre arası değişiklik isteyecektir. Bu da demek oluyor ki takıma ekstra maliyet çıkacak. Sezon başında doğru bir kadro yapılanması yapılmış olsa belki de bugün başka şeyler konuşuyor olabilirdik. Sonuç itibari ile de ucuz etin yahnisi yavan olurmuş. Getirmek için bir maliyet göndermek için başka bir maliyet ve sonuç itibari ile alınan sıfıra yakın verim. Maalesef Konyaspor transfer komitesini ve yönetimini hem zor günler bekliyor hem de daha sıkı bir çalışma ve scouting bekliyor.

Sonuç itibari ile Konyaspor'da bu sezon maalesef istenmeyen şeyler yaşanıyor ve bunun üzerinden bir şekilde gelinip bu kaos ortamından çıkılmalı. Mehmet Özdilek ise ciddi manada zor bir görevi kabul etmiş durumda. Konyapor'daki bu kaos ortamını çözebilecek doğru kişi mi bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ