Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

SONUÇ İYİ, SKOR KÖTÜ!

23 Mayıs 2017, Salı günü eklendi.

         Konyaspor belki de sezonun en iyi maçını oynadı. Sahadan 3-0 ile 3 puan alarak ayrılan yeşil beyazlılar belki de tarihi farkı kaçırmış oldu.

         Konyaspor bu sezonu inişli çıkışlı bir şekilde tamamlama yolunda ilerliyor. Sezonun en büyük başarısı ise Türkiye kupasında final oynayacak olması olacak. Belki bu kupa bu sene Konya'ya gelebilir ancak gelmese bile bu büyük bir başarıdır.

         Maç özelinde ise sezın sonu olması itibari ile kadroda biraz rotasyona gidildiğini gördük. Abdülaziz ilk defa ligde forma giydi, Selim uzun süren forma hasretine son verdi ancak değişmeyen bir şey vardı o da oyun mantalitesi. Giren de çıkan da bu mantaliteye göre oynayınca sadece oyuncu değişti, oyun aynı kaldı.

         İlk yarıda Bajıc ve Ömer Ali skoru 2-0 yaptı ama belki skor 4-0, 5-0 olabilirdi. İkinci yarının başında girilen pozisyonlarla birlikte Konyaspor baskılı oyununun devam ettirdi. Karabükspor ise sadece maça çıkmak için gelmiş gibiydi. Konyaspor rakibine büyük üstünlük kurdu ve sahadan Hora'nın son dakika golüyle 3-0 maçı kazandı. Ama maç kesinlikle 6 yada 7 olabilirdi. Bajıc gol krallığını elinin tersiyle itmiş oldu bu maçta. Ancak eğer ki rakip istekli olsa ve siz bu pozisyonları kaçırsanız sonuç daha vahim olabilirdi. 

         Maçın bu skorla bitmesinin belli başlı nedenleri var. İlk olarak sezon sonu iki takımda rahat ve artık sezonun bitmesini bekliyorlar. İkinci sebep olarak Konyaspor, Karabükspor'a nazaran daha derli toplu, daha ne yatığını bilen bir takım. Ve son sebep olarakta taraftar baskısından bu maç yoksundular ve bu yüzden daha rahat bir maç oldu. Konyaspor da Abdülaziz sadece bir pozisyonda sadece yere yattı. Onun haricinde tamamen Konyaspor'un hâkimiyetinde bir maç vardı.

         Skubic ve Bajıc için ise ayrı bir parantez açmak lazım. Skubic adeta Konyaspor da kendini buldu ve oyununu çok geliştirerek süper ligin sayılı sağ beklerinden oldu. Bajıc ise bu sezonun flaş ismi ancak bu maçta attığından çok maalesef kaçırdı. Belki de şuan gol krallığında onun ismi vardı. Ancak 23 yaşında bir oyuncu ve ligde attığı 17 gol bence bu senenin beklenmedik başarısı. 

         Sonuç itibari ile orta sahada yapılan güzel pas organizasyonu ve arkaya kaçırılan adamlar bu güzel oyunun ve skorun sonucu oldu. Artık lig için ilk 10 garanti olarak gözüküyor ve tek hedef Türkiye kupası finalinde o kupayı kazanmak. 
 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ