Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

AMASIZ, FAKATSIZ PUAN İÇİN...

18 Aralık 2019, Çarşamba günü eklendi.

Yaşadığımız dengesiz bir sezonun çoğu oynanan maçı beklenmedik sonuçlarla sonuçlanan 15. haftada güçlü rakibi karşısında amasız, fakatsız, bahanesi olmayan bir maça çıkıyordu Konyaspor. Gelinen noktada Konyaspor'un acil puan kazanma zorunluluğu vardı.

Maç başladığında iki takımında üstünlük kuramadığı, ofansif olarak üretken olamadığı iki takımın mücadelesi olan bir görüntü sergileniyordu.

Maç içinde iki takımın mücadelesinde eşitliği bozan oyuncu ise hakemdi. Sert oynayarak başlayan Başakşehir'e karşı müsamaha gösteren, yaptıkları faulleri yarı görmezden gelen gösterilmesi gereken kartlara niyet dahi etmeyen bir hakem yönetimi vardı. Başakşehirli futbolcuların her yere düşmesini ise faul olarak değerlendiriyordu.

Eşit olmayan bu oyunda Başakşehir'in faulle kaptığı topla başlattığı atak kornerle sonuçlanırken etkili kullanılan kornerden gelen topa kafa ile vurulurken Serkan üzerine gelmesine rağmen topa müdahale edemeyerek basit bir gole sebep oldu.

Golden sonra oyunu soğutmak isteyen, golü fazla düşünmeyen Başakşehir karşısında Konyaspor da etkisiz bir oyun sergilemeye başladı. İlk yarı böyle bitti.

İkinci yarıda yine aynı işleyiş devam ederken Bajiç ve Volkan'ın yerine Erdon ve Miya'nın oyuna girmesi ile tek ön liberolu oyuna geçen Konyaspor hareketli oynamaya ve rakip kaleye daha fazla gitmeye başladı. Bu kısa süren hareketli oyunda Erdon'un ortasına Miloseviç'in kafası ile Konyaspor eşitliği yakaladı.

Artık gol atmak isteyen ve Konyaspor kalesine gelen Başakşehir vardı. Çok sayıda etkili pozisyonlar da yakaladı. Gol olmamasında Başakşehir forvetlerinin beceriksizliği ve Serkan'ın kurtarışları etkiliydi. Serkan bu bölümdeki kurtarışlarıyla goldeki hatasını affettirdi ve skora etki etti.

Diğer yandan eksik defansa karşı doğru hücum edemeyen bir Konyaspor vardı. Etkili olabilecek atak başlangıçlarında ağır kalan ve rakip üzerine gitmekten çekinen Konyaspor bir başka gol atmaktan uzak kaldı.

Konyaspor yine iyi oynamadı. Bulduğu tek pozisyonu gole çevirerek beraberlik aldı. Fakat oyundan ziyade sonucun ve puan ihtiyacının önemli olduğu bir maçtı. Kim bilir belki de önümüzdeki maçlar için bir kıvılcım olur.

Selam ve dua ile…

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ