Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

BAŞAKŞEHİR OYNADI, KONYASPOR BAKTI

09 Nisan 2019, Salı günü eklendi.

Milli takım maçları ve seçimden dolayı uzun bir araya giren ligin ilk maçında güncellenmiş bir Konyaspor beklentisi vardı. Bu beklentinin oluşmasında geçmiş haftalarda aradan sonrayı işaret eden Aykut Kocaman'ın açıklamalarının da etkisi vardı.

Ligin en zor takımlarından biri Başakşehir takımı. Alınacak mağlubiyetin muhasebesi böyle bir takıma karşı fazla yapılmaz. Buna karşılık sahada sergilenen oynanan oyunu irdelenmesi gerekliliği de göz ardı edilemez. Alışkın olduğumuz Aykut Kocaman disiplininden, mücadeleci oyun yapısından uzaklaşan ve sahada maçın en başından sonuna kadar teslimiyet gösteren, mağlubiyeti kabullenmiş Konyaspor muhakkak sorgulanmalıdır.

Oyun hakkında uzun uzadıya anlatılacak bir şey yok. Maç boyunca bariz bir şekilde üstünlüğünü kurmuş Başakşehir karşısında en ufak bir varlık gösteremeyen Konyaspor vardı. Başakşehir sezonunun en rahat maçını oynadı cümlesini kurmak bu maç için yanlış olmaz.

Maç boyunca topa ve oyuna hakim olan Başakşehir olurken, Konyaspor topu çok çabuk rakibe topu teslim eden bir görüntüdeydi. Başakşehir oynadı, Konyaspor baktı.

Konyaspor defansı bildiğimiz defans özelliklerini kaybetmiş, basitçe goller yiyen bir görüntüye bürünmüş artık.

Ofans olarak rakibinin sahasına geçmekte zorlanan, yapmak istediği tüm etkinliklerde arzuladığını yapamayan beceri yoksunluğu içindeydi. Başakşehir kalesini korner atışında Filipoviç'in kafası ile yoklarken, iki Jevtoviç ve iki Zutan'ın uzaktan attığı şut vardı ki bu uzaktan atılan şutlar çaresizlikten atılan şutlardı. Bir plân dahilinde değildi.

Hem ofansta hem defansta ne yapacağını bilen, kurgularını oldukça başarılı bir şekilde uygulayan Başakşehir ile ne yapacağını bilmeyen sahanın her yerinde rakibine ezilen, oradan oraya amaçsız ve doğaçlama şekilde bilinçsiz bir şekilde koşturup duran Konyaspor'un maçı oldu.

Bu oyun ile geleceğe baktığımızda haftaya oynanacak Sivasspor maçının önemi fazlasıyla artmıştır.

Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ