Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

Konyaspor İçin Kaçırılmaması Gereken Fırsat

05 Mart 2020, Perşembe günü eklendi.

Sezon başladığında sürprizlere açık olarak başladı. Maçlarda beklenmedik dengesiz sonuçlar alınıyordu. Hangi takımların üst sıralar için mücadele edeceği, hangi takımların alt sıralarda kalacağını kestirebilmek güçtü.

İlk sekiz on hafta belirsizlik içinde gelişirken kötü başlayan bazı takımlar durumunu düzeltmeye başladı. Bazı takımlarda beklenmedik şekilde düşüş yaşamaya başladılar.

Üst sıralar ve alt sıralar için beklenmedik takımlar mücadele edebileceği olasılıkları olsa da Sivasspor'un bu performansı göstereceğini kimse pek düşünemezdi. Bugün alt sıralarda mücadele eden Kayseri, Konya ve Kasımpaşa takımlarının bu durumlarda olmaları çok beklendik durum olmasa gerek.

Yine yaşadığı düşüşle alt sıralara yaklaşan, bu düşüşten bir türlü çıkamayan ve bu çıkıştan kolay çıkamayacak gibi duran Malatyaspor'un da yaşadığı durum çok beklendik durumlar içinde değildi.

Konyaspor'da yaşadığı olumsuz süreci bir türlü düzeltemezken olumsuz durumdan çıkabileceği durumları basit bir şekilde harcadı. Buna mukabil alt sıralardaki takımların aldığı sonuçlar Konyaspor için fırsat oluşturmaya devam ediyor.

Düşüşte olan Malatyaspor ile bu haftaki maç Konyaspor için yeni fırsatlar içermekte. İki stoperinin cezalı olduğu, bir stoperinin kadro dışı bırakıldığı maçlarda gol atmakta zorlanan Konyaspor için gol atma yolunda kolaylıkla oluşturabilir. Teknik direktörsüz ve iç karışıkların çok olduğu Malatyaspor karşısında Konyaspor için galip gelmek çok da zor olmasa gerek.

Kısacası istediği sonuçları alamayan alt sıra takımlarının bu durumu uzun süreli hale getirmeleri ile birlikte kazanabileceği maçtan alabileceği galibiyetle yeni bir yükseliş başlatma fırsatını Konyaspor kaçırmamalı.

Konyaspor için rakiplerden ziyade kendinin yapacakları önemli. Bu konuda sevenlerini tatmin etmeyen bir görüntü verse de Malatyaspor maçını kazanma potansiyeli var. Bu potansiyelin hayata geçmesi futbolcuların arzulu ve samimi mücadele etmelerinde gizli.

Ligde kalma yolunda en etkili belirleyici olacak maçlardan birinde galip gelmek Konyaspor için sonucu garanti etmeyecektir ama sonucu belirlemede en önemli unsur olacak ve bu yönde atılması gereken en önemli adımın atılmasını sağlayacaktır.

Bu fırsatın kaçırılması ise Konyaspor için işlerin çok daha çözümsüz hale gelecektir ki sahip olunan potansiyel ve şehrin büyüklüğüne yakışmayacak bir durumdur.

Her şeyin Konyaspor'un lehine olduğu bu ortamın değerlendirilememesi beceriksizliğin dik alasıdır. Bu yoldaki son vagon Malatyaspor maçı ve Konyaspor muhakkak bu son vagona binebilmeyi başarmalıdır. Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ