Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

Konyaspor İyi Yolda

06 Ekim 2020, Salı günü eklendi.

BJK karşısında iyi oynayarak aldığı galibiyetin ardından Denizlispor maçı Konyaspor için bir test niteliğindeydi. Denizlispor açısından da ilk galibiyet için çok önem verdiği bir maç haline gelmişti. Konyaspor'u maçı çok önemseyen bir rakip bekliyordu.

Alınacak galibiyet Konyaspor için beklenilenin üzerinde iyi başlangıç olacak önceki sezonun olumsuzluklarından uzaklaşma fırsatı yakalayacaktı.

Maçın başlarında Shengelia ile çok net fırsattan yararlanamayan Konyaspor sezonun yönünü de belirleyecek fırsatı heba ediyordu. İki maçtır oldukça iyi oynayan Shengelia'nın bu pozisyondan etkilendiğini ve maçtaki performansına yansıdığını düşünüyorum

Denizlispor oyunu geriden topa sahip olarak kurmaya çalışırken Konyaspor defansı kalesinde etkili olmalarına izin vermedi. Konyaspor savunma olarak sezona oldukça iyi başladı. Bu sağlam defans görüntüsü sezon boyunca avantaj oluşturacaktır. Ligde istikrarlı başarının yolu önce iyi defans yapabilmekten geçer.

Denizlispor'a göre ofans olarak daha etkili olan Konyaspor olsa da gol atamamasında orta sahayı hızlı geçememesi, ilerde hızlı çoğalamaması, atakları yavaş yapması nedenleri etkili oldu.

Etkili olunan ataklarda ise Mustafa Yumlu ve kaleci performansına takılan Konyaspor vardı. Maçın golsüz bitmesindeki en etkili isimlerdi.

Sehiç Konyaspor adına en güven veren isimdi. Miloseviç ve Miya bilinen performanslarının uzağındaydılar. Fiziksel esiklikleri olduğu görünüyordu. Konyaspor ataklarında bunun da etkisinin olduğu görüldü.

Rakibinden daha iyi oynayan, net iki pozisyondan yaralanamayan aldığı beraberliğe üzülürken iyi yolda olduğunu gösteren Konyaspor vardı. Giderilecek fiziksel eksiklerle daha da iyi olacaktır.

Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ