Ömer Lütfi ERSÖZ
Ömer Lütfi ERSÖZ
omerlutfiersoz@yenikonya.com.tr

ELHAMDÜLİLLAH CANIM BABACIĞIM TABURCU OLDU

03 Eylül 2020, Perşembe günü eklendi.

Emekli İmam-Hatip Canım Babacığım Seyit Mehmet ERSÖZ 12 Ağustos akşam saatlerinde yattığı hastaneden 01 Eylül günü elhamdülillah taburcu oldu.

2008 yılından itibaren dizlerinden 10 (on) ameliyat oldu. Ameliyat dönemlerinde dizlerine takılmış olan vücuda en uyumlu element olmasına rağmen titanyumların etkisiyle hemen hemen her yıl iltihaplar oluştu CRP değerleri 190 sevilerine kadar çıktı. Dizlerinde var olan aparatlar çıkarılıp geçici olarak dizlerine antibiyotikli çimento doldurulup iltihaplar kurutulup yeniden ameliyatlarla aparatları takılmıştı. Hatta o dönemde ve öncesinde babacığımın akciğerinde küçük lekeler mevcuttu. Genel olarak güzel bir şekilde tedavileri yapılıp her defasında taburcu oldu. Babamın tedavisi ile ilgili olarak geçmişte yazdığım birkaç yazıdan birinin linkini de ekte paylaşıyorum.

Son dönemlerde de zahiri tıbbi sonucu olarak iltihabın artması, Akciğerindeki sıkıntılara yenilerinin eklenmesi, çekilen tomografisinin tip olarak değerlendirilmesi sonucu malum hastalığında tedavisine başlandığı bildirildi. Babam hastaneye yatmadan öncede yattıktan sonrada hiç bir zaman ateşi olmadı, öksürüğü yoktu, nefes almakta zorluk v.b. hiç bir belirti yaşamamıştır. CRP yüksekliği iştah kaybı yapıyor diye bilmekteyiz. Sadece iştahı yoktu.

Babacığımı hastaneye yatırırken; Oğlum Ömer'im hakkını helal et ben senden razıyım Allah (c.c.) da razı olsun deyince ne demek babacığım, Rabbimiz hayırlı bereketli güzel ömürler versin, benim sen de ne hakkımız olabilir ki, esasen sen hakkını helal et dedim. Bunun üzerine de yerden göğe kadar helal olsun oğlum deyişini hiç unutmuyorum.

Hastaneye yattığı günden itibaren altı gün odasında tedavi gördü. Altıncı gün akşam saatlerinde oksijen değerlerindeki düşme sebebiyle müşahede altında tutulmak için yoğun bakıma alındı.Yoğun bakımda da hep şuuru yerindeydi, kendi yemeğini kendi yiyebiliyordu.Ancak vücudundaki enfeksiyon CRP yüksekliği, Oksijen değerinin düşmesi sonucu halsiz kaldığı bir dönemde Doktoru hastanelerinde olmayan ve zor bulunan iki ünite Actemra 400 mg ilacı acilen bulup getirmemizi istediler.

Araştırmalarımız sonucu Birlik Eczanesindeki kardeşlerimiz kendilerinde de olmadığını ama dualarım sebebiyle benim için yardımcı olacaklarını ifade ettiler.Bildikleri bir hastada varmış oradan gidip getirdiler. Acilen götürüp Doktoruna teslim ettim.Bir ünitesini uyguladılar CRP 137'lerden 14 ‘lere kadar düştü hamdolsun ve ikincisinin uygulanmadına da gerek kalmadı.Bahsettiğim bu ilaç Japonya da üretilmiş.5-6 yıldır piyasada olan bir ilaç. Esasen CRP değerlerini düşürmek için kullanılırken Nisan ayından itibaren Amerika da, Türkiyemiz de ve bir çok ülkede Covid 19 tedavisinde de kullanımına izin verilmiştir. Bir Ünitesi 4.000 TL olan ilaçtan dolayı bir ücret ödemedik. Devletimiz son dönemlerde her konuda olduğu gibi sağlık alanında da dünyada vatandaşlarına sahip çıktığını en güzel şekilde göstermiş oldu ve bizlerde şahitlik ediyoruz.Rabbimiz, Cumhurbaşkanımız Muhterem Recep TAYYİP ERDOĞAN'dan, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'dan ve emeği geçenlerin her birinden ebeden razı olsun.Gönülden Kalb-i Şükran'larımı sunarım.

Babacığım her zaman olduğu gibi yanımızda, evimizde kaldığı dönemlerde de her gün düzenli olarak Kur'an- ı Kerim‘den 100 (yüz) sahife, beş cüz okur 6 (altı) günde bir hatim'i tamamlayıp ahirete irtihal eden merhume anneme, geçmişlerimize,bütün ehl-i İman'a bağışlardı. Sonrasında da Tefsir, hadis, fıkıh v.b. kitapları okumaya devam ederdi. Gerçekten evimizin bereketi Çınar'ımızın taburcu olup aramıza dönmesi bizleri mutluluğa gark etmiştir.Rabbimiz'e sonsuz şükürler olsun, elhamdülillah.

 

Bizler Hastalık, ölüm v.b. şekilde imtihan edilmekteyiz.Varlık içindeyken veya varlığı kaybettiğimizde her zaman imtihanda olduğumuz hakikatini hatırlayıp hayatımızı güzel yaşamalıyız. Müslüman'ım diyen bir insan kendini hesaba çekilmeden önce hesaba çekmeli, ölmeden önce kendini ölmüş gibi değerlendirmelidir. Bu hesaplaşma sonucu yaptıkları, yapması gerekirken yapmadıkları, yasaklanmış olan haramlardan ne kadar uzak durduğu konularında kendini değerlendirmelidir. Bu değerlendirmede Allah ve Resulü'nün emirlerini gerçekten yapıyor ve yasaklarından kaçınıyor muyuz? Bu değerlendirmeler sonucu ibadetleri yapıyorum ve yasaklardan da tam anlamıyla kaçınıyorum diyebiliyorsak, iyi yoldayız ve devam etmeliyiz. Tam tersi hayatımızda ibadet yoksa, haramlardan da kaçınmıyorsak o zaman bizim için büyük sıkıntılar var demektir.Bu imtihan dünyasında güzel amellerle iyi huylu, ahlak sahibi olanlar her iki alemde de kazanırlar.


Konya Meram Eğitim Araştırma Hastanesinden taburcu olan Canım babacığımın hastaneye yatırılışından tedavisine kadar her aşamasında gerekli destek ve fedakarlıkları yapan aynı zamanda Şehir Hastanesi Başhekimliğini de yürüten Mehmet Ali ERYILMAZ ' a, Eğitim-Araştırma Hastanesi Yatan hastalardan sorumlu Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Halil Ekrem AKKURT'a, Başhekim Yardımcısı Adnan TEKİN'e, Dr. Yıldız KARABAYIR ATLI'ya, Doktorlarına, Hemşirelerine, emeği geçen telefonla arayan, sosyal medyadan yorum yazan, şifa bulması için dualar yapan kardeşlerimizin her birine kalb-i Şükran'larımı sunarım. Ayrıca; Aile efradımızın, Kardeşlerimizin, Akraba, Arkadaş ve Dostlarımız büyük fedakarlıkları oldu. Rabbimiz, emeği geçenlerin her birinden ebeden razı olsun.

Rabbimiz, Ehl-i İmanın bütün hastalarına şifalar versin.Ahirete irtihal edenlere de rahmeti ile muamele eylesin.Mekanları Cennet Olsun.

Rabbimiz, her birimize hayırlı, bereketli, güzel uzun ömürler lütfeylesin.Sıhhat ve âfiyetler dilerim.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ