Şeyda’nın Köşesi
Şeyda’nın Köşesi
şeyda@yenikonya.com.tr

KANATLAR

24 Ağustos 2020, Pazertesi günü eklendi.

" Bir hayrı bitirince bir hayra koşun” diyen ayetin içini doldurmaya and içtiğimiz günlerdeyiz sanki. Güzellikler art arda geldikçe vatan, millet ,bayrak temalı ne kadar marşımız varsa aralıksız söyleyesim geliyor…

- Tuna nehri akmam diyor..

- Çırpınırdı Karadeniz…

- Ceddin deden neslin baban …

Şükürlerle kavuştuğumuz cuma günü; müjdeleri başkanımızın ağzından duyarken hepimizin yüreği gurura, güvene, umuda boyandı. Bin yıldır tarihe yön veren bir millet olarak son yüzyılda özellikle içine düşürüldüğümüz rehavet ve neme lazımcılık canımızı acıtıyor, bir diriliş muştusu bekliyorduk.

Bu zaman zarfı içerisinde pek çok ilim adamımız, siyasimiz, yürekli insanımız oldu. Uğraştılar, bedel ödediler, çile çektiler ve kutlu bir dirilişin müjdesini verdiler.

Hani Yeşilçam'ın kahramanlık filmlerinde en bildiğimiz sahnelerden biridir. Halk ;bir zulmet ve sindirilmişlik içinde iken bir yiğit çıkar ,doğru hamle ve gözüpekliği İle herkese umut olur. Birden güçlenirler ve zincirlerini kırarlar .İşte tam da o sahnedeyiz.” Gücünün farkına var "diyen bir lider bulunca ah o gençler, özellikle gençler ne güzellermiş .Pakistan'ın dinamik şairi Muhammet İkbal'in efendimize ithaf ettiği sözlerinden biri aklıma geliyor.

"Ey dünyayı gençleştiren Muhammed”

Peygamber Efendimizin ilk müslümanların arasında kuruluş evinin ilk sancağını teslim ettiği Erkam 18 yaşında bir genç ..

Vefatı sırasında Bizans'ın üzerine gönderdiği ordunun komutanı, son sancağının sahibi Usame de 18 yaşında başka bir genç…. Bugünün gençleri işte o sancakların sahibi .Karadeniz'de kendi sondaj gemilerimizle en az maliyetle bulduğumuz 320 milyar metreküp doğalgazın çalışma ekibi 20-40 arası; gökleri yurt edindiğimiz dünyanın sıralı orduları arasına girdiğimiz Akıncı PT 1, Siha, Hürkuş ekibi 24-28 yaş …T.O.G.G ekibi ve daha niceleri… Bizi geleceğe taşıyan ufuk sahibi gençler…

Ayasofya'nın zincirlerin kırıldığı gün şükre koşan alınları secdeli gençler… Çok ama çok güzelsiniz…

Bu hafta İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürlüğü'nün hazırladığı bir sunumu deneyimledim. Kılıçaslan şehir meydanında 900 metre² alana kurulmuş gösteri merkezinin yanından defalarca geçtiğim halde içerideki bir çalışmaya ilk kez katıldım. Her gün 12-20 saatleri arası herkese açık olan bu sunumları o meydanı boş bırakmayan gençlerin muhakkak tatması lazım .Artık sinemayı bile sadece seyretmek değil yaşamak 3-5-7 boyutlu hissetmek isteyen bizlere hitap edebilmek için özenle yapılmış bir ortam .Her ay İletişim Başkanlığının belirlediği farklı konularda pandemi tedbirlerine uyularak hazırlanmış sunumlar hologram ,ımmersive( 360° görsel )ve dijital haritalama(mapping)gösterimleriyle sizi o anın içine katıyorlar.

30 Ağustos Zafer bayramı temalı gösteriyi üç boyutlu yaşıyorsunuz .Şehidin göğsünde dayalı bayrağı teslim alan küçük oğlan çocuğu sanki sizsiniz… O aşkla;. T.O.G.G,Siha, anadolu uçak gemisi, Hürkuş Karadeniz, mavi vatan ortamına giriyorsunuz ve tam gözyaşlarınız yanaklarınızı, heyecanınız yüreğinizin limitini zorlarken 86 yıl sonra özlediği secdelere kavuşan Ayasofya camii kebirin hologram sunumunda bunca nimetin sahibine şükre varıyorsunuz…

Türkiye'nin sadece Türkiye'den ibaret olmadığını, tüm dünya mazlumlarının duasında ve yanında güçlü bir dünya devleti olduğunu iliklerinize kadar hissettiğiniz 2023 hedefleri ile sunumu bitiriyorsunuz.

İnsanın kanadı gayretidir. Gayretlerinden dolayı iletişim başkanlığını kutluyorum ve hepimize bizi olmak istediğimiz yere ulaştıracak gayret kanatları diliyorum….

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ