Songül KARAMAN
Songül KARAMAN
songulkaraman@yenikonya.com.tr

Yeni Konya Gazetesi İle 70 Yılı Paylaşmak

01 Haziran 2019, C.tesi günü eklendi.

Konya ile özdeşleşmiş yayınların başında gelen Yeni Konya Gazetesi geçmişten günümüze yaşayan tarihimizin yazılı belgesi gibidir. Nice haberlere imza atmış, nice güzellikleri bizlere gece gündüz demeden ulaştırma çabası ve özverisi ile çalışmış düzgün yayın anlayışından ödün vermeden yarım asrı geçen zaman diliminde evlerimize ve gönüllerimize misafir olmuştur.

Yeni Konya Gazetesini bizlere sevdiren bu kuruluşa gönül veren insanlardır şüphesiz. Sadece emek verilmemiş gönül verilmiştir bu işe çünkü. Sadece günlük haberleri taşımak gayesi dışında Konya'mızı tanıtma yönünde de güzel adımlar atılmıştır. Kültürümüzün yansımaları, şehrimizde ki gelişmeler

manevi miraslarımızın duyurulmasında da her zaman öncülük etmiştir. Saygıdeğer kurucuları ve çalışanları bu düsturla çalışmayı benimseyerek bizlere ulaştırmışlardır.

Tarafsız yayın anlayışı, milli duygu ve düşüncelere hassasiyet ve değer veren anlayışı ile Yeni Konya Gazetesi kendini sürekli yenilemiş ama bunun yanında toplumsal değer ve geleneksel yapıyada sürekli sahip çıkmıştır. Bu yönüyle de Konya' yı çok güzel yansıtmayı başarı ile yapmıştır.

Konya'lı biri olarak Yeni Konya Gazetesin de yer almak gerçekten mutluluk verici bir durum Çocukluk yıllarımızdan itibaren aşinalığımız olan gazete de şimdi satırlara hayat vermek ayrı bir gurur kaynağı. Bizlere okumayı sevdiren, renkli sayfaları ile çocuk dünyamız da devleşen satırlar farklı bir dünya gibi gelmiştir hepimize o zamanlar. Harçlıklarımızla direk gazete bayilerine gitmemize vesile olan gazetelerden ilkiydi Yeni Konya Gazetesi. Demek ki o samimiyet ve sıcaklığı çocuk kalplerimize o kadar yansıtmayı başarmışlar ki o yaşlarda gazete okuma alışkanlığı edinmiş olduk. Eminiz ki daha nice nesiller de Yeni Konya Gazetesi'nin adını duyarak ve satırları arasında gündemi takip ederek okumayı sevecektir.

Dile kolay 1949 yılından itibaren kesintisiz yayına devam etmek üstelik çizgisini hep yukarıya taşıyarak başarısını sürdürmek kolay değildir. Muhakkak zorluklar, sıkıntılar yaşanmıştır. Sabır ve azimle bu güne gelmesine emek veren, gönlünü, cesaretini ortaya koyan gönül insanlarının eseridir Yeni Konya Gazetesi. Nasıl ki bizlere ulaştırmak için çaba harcayanlar uğraştıysa Konya halkı da çok güzel sahip çıkmıştır bu güzel gazeteye .En eski yayınlardan diye bahsettik ama ,ilk günkü heyecan ve yenilik ruhunu her zaman taşıdığını söylemeden geçmek de olmaz .Bunun güzel bir göstergesi(ANMEG VAKFI ) Anadolu Medya Grup Vakfının çatısı altında yer alarak yenilenmeye devam etmiş ve güçlü yayın anlayışını geliştirmiş olmasıdır.Konya da yer alan ANMEG bir çok yayın dalıyla halka hizmet eden bir kuruluştur. Yazılı basın yönünde Yeni Konya Gazetesi ANMEG i temsil etmektedir.Medya da internet dalında( Konhaber-belge.com ) ,radyo alanında( Konyafm ) Televizyonculuk alanında( Kontv) ile güçlü bir yayın grubunun parçası olan Yeni Konya Gazetesi teknolojinin ve yeni donanımların da takipçisi olmuştur.

Yeni Konya Gazetesi, sadece biz gazete değil gözümüz kulağımız, dünyaya açılan penceremiz gibi olmuştur.Yenilik ve çağdaşlık yönünde dünya standartlarını Ülkemize,şehrimize taşıma gayretinde ki insanların çalışmalarının bir eseridir.Yeni Konya demek, Konya demektir artık .Mevlâna şehrinin manevi dili, satırlara dökülen incisi demektir.Yeni isminin hakkını vererek her yeni güne ,Rabbimize edilen dualarla yeni ümitlerle ,emekle ,sabırla ,haklının sesi haksızın karşısında güçlü duruşla başlamak demektir.

Konya ile birlikte geçen yarım asırlık bir öykü saklı Yeni Konya Gazetesinin sayfalarında. Baharlar ,yazlar,kışlar saklı satırlarda .Bazen hüzünlü bazen de mutluluk saklı sayfalarda .Vatan sevgisi ,bayrak aşkı saklı.Hak yolunda ilerlemenin huzuru, alın teri ile çalışmanın onuru saklı her cümlede.Bugüne değin emek veren ve şimdi Yeni Konya ailesinde olan emektarlara saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.Güzel yüreklerin duaları sizlerle olacaktır her zaman.

Yeni Konya Gazetesi bu asırda olduğu gibi nice asırlarda da Konya dan hem bizlere hem dünyaya seslenmeye devam edecek hiç şüphesiz .Yeni Konya Gazetesi emektarlarına başarılarının devamını diliyor bu güzel gazeteyi Konya'mıza kazandıranlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ