Yasin URAL
Yasin URAL
yural@yenikonya.com.tr

Premier Ligi Tadında Maç

25 Eylül 2021, C.tesi günü eklendi.

Konyaspor – Trabzonspor maçı Süper Ligin 6. haftasına damga vurdu. İngiltere Premier ligi tadında bir maç izledik. 95 dakika futbol adına her türlü aksiyon vardı. Konyaspor'un ortaya koyduğu futbol taraflı tarafsız herkesi mest etti. Hele Giresunspor maçından sonra böyle bir oyun herkes için şaşırtıcı oldu.

Tarihi Fark Kaçtı

Kaçan pozisyonların yarısı gol olsa Karadeniz ekibi plaka kodu (6-1) ile evine dönebilirdi. Ama futbol sürprizlerle dolu bir oyun. Yüze çarpan bir top gol oldu. Kaleci Uğurcan son dakikalarda iki topu çizgiden çıkardı. Maç boyunca 8 kurtarış yaparak hem kendi rekorunu egale etti hem de takımına 1 puanı getirdi. Bazı tv kanalları maç sonucu olarak Konyaspor 2-2 Uğurcan başlığını kullandı. Trabzonspor'u çok iyi analiz eden İlhan hoca da beraberliğin sebebini Uğurcan olarak açıkladı. "2 puan kaybeden bizdik" diyerek üzüntüsünü dile getirdi. "Bu performansı ligin geneline yaydığımız zaman bizim için mihenk taşı olacak.” dedi.

Bu Takım Ayakta Alkışlanır

Konyaspor mütevazi kadrosu ile takdiri ve alkışı hak ediyor. Trabzon maçı oyuncuların gerçek kapasitesini gösterme açısından da iyi bir sınama oldu. Maçın istatistiklerine baktığımızda Konyaspor rakip kaleye 10'u isabetli 31 şut çekti. Bu sayı Türkiye ligleri için rekor olabilir. 9 korner kullanan Yeşil Beyazlılar, topla oynamada yüzde 61'e ulaştı. Ayrı bir parantez de defanstaki Ahmet Çalık, Abdülkerim ikilisine açmak lazım. Allah kem gözlerden ve sakatlıktan korusun, bu ikili 6 haftadır mükemmel bir performans ortaya koyuyor. Aykut Kocaman döneminde sürekli kiralık olarak gönderilen Abdülkerim Bardakçı'yı takıma kazandıranlara teşekkür ediyoruz. Yine Galatasaray'dan gönderilen Ahmet Çalık'ın transferinde emeği geçenleri kutluyoruz. Konyaspor yönetiminin spor kamuoyunun dikkatini çeken iki futbolcu ile de sözleşme yenilenmesinin isabetli olacağı kanaatindeyim.

Yorumlar

Yazarın Diğer Yazıları

Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ