Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Kritik kayıp…

22 Mart 2022, Salı günü eklendi.

Konyaspor kritik mücadelede Abdülkerim'den yoksun olduğu maçta öne geçmesine rağmen Fenarbahçe'ye deplasmada 2-1 yenilerek ikincilik yolunda ağır bir darbe aldı. Maç boyu İlhan Palut ve oyuncular ellerinden geleni yapmış olsalarda küçük detaylar maçın sonucunu tayin etti.

İlk yarının hemen başında ilk dakikalarda Konyaspor defanstan çıkarken pozisyon hatası yaptı. Henüz 2.dakikada skor değişebilirdi. Özellikle Fenerbahçe'nin orta alanda kaliteli ayaklarına ve dinamizmine yetişemeyen Konyaspor defansta sürekli hata yapma eğilimi gösterdi. Pozisyonlarda stoperler adamlarını kaçırdı ve Fenerbahçe ilk yarı istediği birkaç pozisyonu buldu. Buna rağmen Konyaspor akıllıca bir taç kullanarak skoru biranda 0-1 yaptı ve soyunma odasına önde girdi.

İkinci yarı daha istekli ve kaybedecek bir şeyi olmayan bir Fenerbahçe vardı. Özellikle Crespo'nun orta alana kattığı dinamizm orta alanda hakimiyetin Fenerbahçe'den yana olmasını sağladı. Çıkarken yapılan basit bir hata sonucu frikik kazanan Fenerbahçe dönen topuda iyi takip edince skor 1-1'e geldi. Geriden gelen takım olmanın vermiş olduğu özgüven ve iyi oyun sayesinde Fenerbahçe daha baskılı ve istekli oynamaya devam etti. Son dakikalarda benim gözümde maçın adamı Crespo harika bir pas verdi ve skor 2-1'e geldi. Konyaspor maç boyunca çalıştı çabaladı ama bazı oyuncuların yeri dolmayınca en kötü 1 puan alacağı maçtan maalesef puan alamayarak ayrıldı.

Artık ikincilik yarışı çok çekişmeli geçecek. Konyaspor'un ligin ikinci yarısında maç eksiği olduğu halde en yakın takipçisi ile 8 puan farkı varken şuan fark 2 puana kadar düşmüş durumda. Kaldı ki Fenerbahçe ile arasındaki puan farkı 11'e kadar çıkmıştı. Sezonun devre arası yaşanan futbol aklı tutulması takımın buralara gelmesindeki en büyük sebep olarak göze çarpmalı. Yapılan yanlış söylemler, verilen demeçler derken belkide Konyaspor için harika giden bir sezon hiç beklemediği, planlamadığı bir noktada bitecek. O zaman ne kimse oyuncuları suçlayacak nede İlhan Palut'u…

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ