Göklere Yükselen Dua

23 Eylül 2019, Pazartesi günü eklendi.

Tekrar tekrar uzandı elleri havaya. Gökleri kutlu direnişine şahit tutarcasına.. Sözleri duyulmadı ama hiç şüphe yok ki vatanını işgal eden zalimlere ‘ Sizden korkmuyorum! ' diyordu. Ama zalim korkaktır. Üç tane eli silahlı, tüfekli asker savunmasız ve silahsız sivil kadına ateş ediyor. Yerde yatan kanlar içindeki kadın elini kaldırdı diye tekrar ateş edecek kadar korkaklar.

Hepimizin içini yakan görüntüler Batı Şeria ile Kudüs arasına örülen meşhur beş metrelik ölüm duvarında oldu. Üstelik ne ilk ne de son diyemiyoruz. Asya ile Afrika'yı birbirine bağlayan bereketli ovalarıyla göz dolduran toprakların adı Filistin ve ümmetin dinmeyen sızısı, yürek yangını Filistin.. Adını ta milattan önce XII. yy kavimler göçü sırasında deniz yoluyla buraya gelen Filistlerden alan güzel vatan.. Her ‘Müslümanım.' diyen nasıl Mekke, Medine'yi sıla bilirse Kudüs'ü Mescid-i Aksâ'yı da öyle sıla bilir.

Osmanlının bir eyaleti iken, dünyanın her köşesine yayılmış ticareti ele geçirmiş vatansız Yahudiler tarafından bir plan dâhilinde işgal edilen Filistin.

1897'de Birinci Siyonizm kongresi ile ‘Basel Programı' kararları alınır ve İngilizlerin oyunları ile yavaş yavaş Yahudiler göç dalgaları ile Filistin'i işgal eder. Dünyanın tüm devletleri içindeki ekonomik ve sosyal güçlerini kullanarak Filistin'i kendilerine vatan yapmaya çalışırlar. Ve her gün biraz daha zulmü artırarak Müslüman çoğunluğunu katledip yayılırlar. Müslümanları küçücük bir bölgeye mahkûm ettikleri gibi her türlü haklarını ellerinden alırlar ve tüm dünyanın gözleri önünde öldürülen bebeklerine, şehitlerine sarılan anneler göklere yükselen bir dua yollarlar : " Hasbünallah ve nimel vekil" bütün dünya bu zulme gözlerini kapatsa da " Allah bize yeter. O ne güzel vekildir."

Şimdi Filistin halkına yalnız değilsiniz diyen bir Müslüman lider var. Filistin halkının da Cumhurbaşkanı bildiği bir lider. Zalime " Sen öldürmeyi iyi bilirsin, sen bir çocuk katilisin!” diyen bir lider.. O yüzden umudumuz var ki Müslümanlar bir gün tüm yaralarını saracak bir birlikteliğe kavuşacaklar. Doğarken bir nefes aldık. Onu nerede vereceğimiz değil nasıl verdiğimiz önemli. Eğer ki bir kutlu davanın yolunda şehit olarak kanın vatanının topraklarını sulamışsa bil ki; sen ölmedin bacım, kardeşim, ablam.. Sen göklere kaldırdığın o elinle binler, yüz binler dirildin. Allah şehadetini kabul etsin.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ