Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

BİR AFGAN BİR BİRA ŞİŞESİ EDER Mİ?

25 Ağustos 2021, Çarşamba günü eklendi.

"Almanlar, Afganistan'dan kaçarken 350 bin bira şişesini uçaklara aldılar. Ama Almanya Federal Haber Alma Servisi (BND)'ne çalışan 2000 Afgan'dan tek kişiyi uçağa almadılar.”

Bu haberi okuduğumda irkildim. Neredeyse kanım dondu. İnsanlık adına utandım.

  1. ki; Almanya veya Batı için bırakın düşmanlarını, kendilerine hizmet eden insanlar bile bira şişeleri kadar değerli değil. Ülkemizdeki Batı hayranlarına duyurulur.

70 bin NATO ve eğittikleri 300 bin Afgan'dan oluşan 370 binlik -savaş uçakları ve en ağır silahları, tankları, topları, füzeleri olan- devasa bir ordu.

Bu ordu elinde sadece tüfeği olan 75 bin kişilik Taliban ordusuna yenildi mi?

Görünüşte "evet yenildi” denilebilir. Böyle olmasını içten temenni ederim.

Ama işin perde arkası maalesef öyle değil.

Amerika veya İngiltere'de okuyan bir kişi, ülkesine "yöneten” olarak dönmüşse; kesinlikle O ülkenin hesabına çalışır. Bazen çizgiden çıkanlar olur. Onlar ya darbeyle devrilir. Ya da suikasta kurban gider.

Ülkemizi yönetenlerin çoğu da Amerika veya İngiltere'de tahsil görmüştür. Bizde de çizgiden çıkanlar olmuştur. Türkiye'deki suikast ve darbeleri bu bağlamda değerlendirmek gerekir. (Dönemin CIA Türkiye Masası İstasyon Şefi Paul Henze'in "12 Eylül Darbesi'ni bizim çocuklar işi bitirdi” dediğini unutmadık.)

Dünya Bankası'nda çalışan, Beyrut Amerikan üniversitesinde okuyan, CIA bursu ile Columbia Üniversitesi'ni bitiren Eşref Gani Afganistan Cumhurbaşkanı yapılıyorsa bu tesadüf değildir.

Taliban'ın Siyasi Lideri Abdülgani Birader de Gani'den farklı değildir. O da yıllarca ABD'de askeri, ekonomik ve siyasi eğitim almış, eski CIA başkanı, şimdiki ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile dost bir isimdir.

  1. olarak ABD, Katar'da Taliban ile görüşerek, anlaşarak Afganistan'dan çekilmiştir.

ABD, piyonları Eşref Gani'ye "20 yıldır seninle çalıştık. Taliban ile anlaştık. Artık Afganistan'ı Taliban yönetecek, kaç” demiş, Eşref Gani de patronunun emriyle kaçmıştır.

ABD, Afgan yönetimini Taliban'a teslim etmiştir. Kendilerine hizmet eden uşak Afgan'ları "sizi kurtaracağız” diye havalimanına çağırmış, ama uçaklara almamış, izdiham ve ölüm görüntülerini de "İslamcı Taliban'dan kaçış” olarak vererek İslam aleyhine propaganda yapmayı da ihmal etmemiştir.

Ne yazık ki, bizim yazılı ve görsel basın da -TRT dahil- buna hizmet etmiştir.

Savaş, İpekyolu'nun kontrolünü Çin'e bırakmama savaşıdır.

ABD'nin; Taliban eliyle oluşturduğu terör ve kargaşayı Doğu Türkistanlı kardeşlerimize sıçratarak Çin'in yükselişini durdurmak gibi daha kanlı ve korkunç planları vardır.

Amerika ve Avrupa hayranları…

Muhalefet yapacağız diye Türkiye'yi Batı'ya şikâyet edenler, onlardan yardım isteyenler…

PKK'lılar, terör seviciler, FETÖ'cüler, Geziciler veya onları destekleyenler…

Size sesleniyorum!

Batı sizi de kullanır ve kullandıktan sonra peçete gibi çöp kutusuna atar.

Siz Onların gözünde bira şişesi kadar bile değerli değilsiniz?

Bunu ne zaman anlayacaksınız?

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ