Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

ORTAMI GERMEYİN!

06 Ocak 2021, Çarşamba günü eklendi.

Gün geçmiyor ki milletin sinir uçlarına basmak, kırmızı çizgilerini ihlal etmek, hassasiyetlerini çiğnemek, ortamı germek, halk tabiriyle "hır çıkarmak”, huzur köprülerini yıkmak, sevgi bağlarını kopartmak, barışa kurşun atmak, kardeşliğimizi, dostluğumuzu yok etmek için ellerinden geleni yapıyor bir kesim! Bunları ya bir televizyon kanalında görürsünüz, ya milli manevi değerlerimize kurşun atan yayınlarında, ya da kendi mahfillerindeki içkili, balolu karanlık lobilerinde.    

Öyle bir konuşurlar ki, dışarıdan bakan, meseleyi hiç bilmeyen, yalan yanlış bilgilerle doldurulmuş olanların beyinlerini rahatlıkla yıkarlar. Bunlara söylenecek tek bir söz şudur; "Eceli gelen it, cami duvarına işer”. 

Adam çıkıyor; "Türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde, adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var." diyerek, bir şey yaptığını sanıyor. Sonra da kıvırtıyor. 

Eğitimci olarak bildiğimiz, yıllardır Türkiye'nin muhtelif yerlerinde seminerler veren birisi kalkıyor; "Nasıl bir pilot sarhoş olmamalı, bir Hristiyan psikolog haç takmamalı ise; rehberlik öğretmeni de başörtülü olamaz. Meslek icra edilirken ‘inşallah, maşallah, hayırlısıyla' gibi cümleler sarf edilmemelidir" diye abuk subuk laflar ediyor!

Diyelim ki; "maşallah, inşallah..." dedi. Bu cümlelerde ne var? Diyelim ki dindar bir bayan başını örtüyor, başı örtülü olarak öğretmenlik, valilik, kaymakamlık, hakimlik, savcılık, Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı...yapıyor. Zararı ne? Dindarlardan neden rahatsız oluyorsunuz? Başını örtenlerin verdiği kararlar yanlış mı? Niçin toplumu geriyorsunuz? 

Yine diyelim ki bir erkek; vali, kaymakam, hakim, doktor, öğretmen, Başbakan, bakan ve Cumhurbaşkanı...Camiye gidiyor, namazını kılıyor, Kur'an'ını okuyor, İslamî hassasiyetini ortaya koyuyor. Ne sakıncası var? İçki içmek, dans etmek, milli, manevi değerlere düşmanlık etmek mi ilericilik? Tarihine, kültürüne yabancı, ülke gerçeklerinden habersiz, geçmişine sırtını dönmüş, beynini Batı'ya, emperyalizme, İslam düşmanlığına ayarlamış, her şeyini gavurdan beklemek insanlık mı? Siz ne zaman milli olacaksınız? Ne zaman samimi davranacaksınız? 

Dini hassasiyeti olmayanlar herkesin; giyimine, kuşamına, kılık kıyafetine, inancına, diline, kültürüne, Kur'an'ına, ezanına, camiine müdahale eder. Geçmişte bunların örneği görüldü. Bu gün de bazı kendini bilmezler, eski uygulamaları geri getirmek istiyor.

Türkiye'de iyi şeyler oldukça, kötülükle, yalanla, iftirayla, dinsizlikle şerbetlenenler kuduruyor! "nasıl ederiz de Türkiye'yi dize getirir, eskisi gibi; vesayete mahkum eder, darbelerle, terörle başını ağrıtır, dışarıya bağımlı hale getirir ve köle ederiz!" bütün çabaları bu! 

Ama yanılıyorlar; şimdiye kadar yanıldıkları gibi, 15 Temmuz'da yanıldıkları gibi. her ihanet girişiminde duvara tosladıkları gibi yine duvara toslayacaklar. 

Milleti; şucu, bucu, öcü böcü, ilerici, gerici, Türk- Kürt…diye ayıran beyni kıtlar, bu millet size prim vermiyor. Artık mızrak çuvala girmiyor. 

 

Çakallara Kaptırmam!

 

Bu vatan Anadolu, tarihim bunu söyler,

Çakallar yenemedi, Fatih'im bunu söyler.

Geçmişe bak istersen, yurduma Haç yaptırmam,

Türkiye benim ülkem, çakallara kaptırmam!

 

Tarihte; şan, şöhretim, eserlerim, izim var…

Ceddimden miras bana kahramanlık hızım var.

Adaletten sapmam hiç, kimseyi de saptırmam,

Türkiye benim ülkem, çakallara kaptırmam!

 

Binlerceniz geliniz, korkarsam ben namerdim,

Bayrak ve Kur'an için can veren bir Mehmet'im.

Minareden mahyamı düşmanlara teptirmem,

Türkiye benim ülkem, çakallara kaptırmam! 

 

Şehit verdi bu vatan, iman için, hars için,

Prim vermez haçlıya, taviz vermez hans için.  

Yiğitlerim var benim, kökenimden kopturmam,

Türkiye benim ülkem, çakallara kaptırmam!

 

 

Anadolu'yum!

 

Ezelden beri, Anadolu eriyim, 

Türkoğlu Türk'üm, yiğit Anadolu'yum,

Burada yerim, Türkiye neferiyim,

Türkoğlu Türk'üm, yiğit Anadolu'yum!

 

Dört tarafımdan, düşmanla kuşatıldım,

Susuz kondum hep, yokuşta susatıldım,

Susmadım asla, korkusuzca atıldım,

Türkoğlu Türk'üm, yiğit Anadolu'yum!

 

Kahraman ülke, civan Ana doluyum,

Tüm zerrelerim, korku verir düşmana,

Hain değemez,  bu mübarek toprağa,

Türkoğlu Türk'üm, yiğit Anadolu'yum!

 

Hak erenleri, Allah dostları kurdu,

Türkiye'm benim, fatihle dolu ordu,

Can şehitlerin, kefensizlerin yurdu.

Türkoğlu Türk'üm, yiğit Anadolu'yum!

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ