Selman KAYA
Selman KAYA
selmankaya@yenikonya.com.tr

FİTNE EHLİNE LANET OLSUN

26 Mayıs 2021, Çarşamba günü eklendi.

Fitne ahir zamanın en yıkıcı sosyolojik olaylarından biri. Devlet yönetiminde, ailede, işte, arkadaşlıklarda vs... fitnenin verdiği hasar ve tahribat onarılamayacak hale geliyor bazen.

Fitneyi çıkaran/ların elbette bir niyeti var ama fitneye sorgusuz sualsiz düşenlerin hali de acınası. Müslüman fitne çıkarmadığı gibi fitneye de uyanık olmalı. Koyun gibi; her şeye sorgusuz sualsiz kanacak insan tipi yetiştirilmeye çalışıldığı bu çağda özellikle Müslüman Türk insanı fitneye karşı her zaman uyanık ve teyakkuzda olmalıdır!

Peygamberimizin şu önemli ikazı fitnenin ne büyük bir problem olduğunun ispatı!

"Fitne uykudadır. Uyandırana Allah (c.c.) lanet etsin!”

Fitneye sebebiyet veren onlarca unsur var insanların farkında olmadığı. Bunlar; kıskançlık, hırs, aşağılık kompleksi, dünyevi sevdalar vs… Bunların hepsi kendi içinde birer kötü huy ama fitnenin de başlıca sebeplerinden.

Rabbim hepimizi muhafaza etsin fitneden ve fitne ehlinden..

Üzerimizdeki vebalin hesabını veremeyeceğiz !

Dünya hayatının fitne Milleti ise lanetlenmiş bir kavimdir. Necip Fazıl Üstadımızın dediği gibi; Onlar, yumurtalarını pişirmek için dünyayı ateşe vermekten çekinmeyen lanetlilerdir! Onlar ki kaosun, savaşın, fitnenin ve zulmün baronlarıdır. Onlar Yehuda'nın oğulları.

Kenan diyarından bu yana gittikleri her yere kan, gözyaşı ve acı götüren Yahudiler yirminci yüzyılda da üzerlerindeki laneti layıkıyla taşımaya devam ediyorlar. Nüfussuz nüfuzlu bu azgın güruh, sözde kendilerine vaadedilen topraklara yerleşmek için Müslümanların namusunu, haremini, canını, malını, mukaddesatını çiğnemeye devam ediyor. Her Ramazan ayında yaptıkları gibi 2021 Ramazan ayında da yine azıttılar ve haremimizi kanlı postalları ile çiğnediler. Yaptıkları baskınlar neticesinde onlarca yaralı Filistinli kadın ve erkek sağlıksız sağlık hizmeti almayı bekliyor. Yetmedi, Gazze'ye hava saldırısı düzenleyerek tüyü bitmemiş yetimlerin canına kastettiler. Rabbim şehadetlerini makbul eylesin. Bizleri onlara komşu eylesin.

Katillerin acımasızlığı kadar can yakan bir başka husus da âtıl, uyuşuk ve pısırık Müslüman yöneticilerin vurdumduymazlığı. Vallahi bir zulme sessiz kalmak o zulme ortak olmakla eşdeğerdir ve aynı hassasiyetle hesabı sorulacaktır. Çaresiz Müslüman halkların ise elinden sadece dua etmek geliyor. Dua en büyük silahlarımızdandır amenna… Lakin fiili olarak bir şeyler yapamamak da hanif Müminleri kahrediyor… O yüzden diyorum ki: Üzerimizdeki vebalin hesabını veremeyeceğiz!

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ