Selman KAYA
Selman KAYA
selmankaya@yenikonya.com.tr

İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER

04 Ağustos 2021, Çarşamba günü eklendi.

Bir önceki yazımda yaşadığımız toprakların makus talihinden bahsetmiş, kaderimizde hep ihanetin, savaşın ve haksızlığın olduğunu ifade etmiştim. Bu talih ve tarihimiz elbette Allah'ın bize imtihanıdır. Lakin bu imtihanların çoğuna "içimizdeki beyinsizler” eli ve marifetiyle düçar oluyoruz. Külli iradenin kullar üzerine bir hesabı ve planı var mutlaka, hayr yönünde. Ama cüzi irade sahipleri hep fitne, kaos ve kargaşa peşinde.

Malumunuz olduğu üzere ülkemiz son 1 haftadır doğal veya doğal yollarla olmayan afetlerle mücadele ediyor. İnsan eliyle sel, heyelan ve taşkınlar söz konusu değil ama yangınlar pek tabii insan eliyle olabiliyor. Özellikle Akdeniz ve Ege'deki yangınların sabotaj sonucu çıktığı ihtimali çok yüksek. Çünkü hükümet düşmanlarının bir süredir yaptığı kaos çağrılarının içinde orman yangınları da var. Hükümet düşmanı diyorum ama bu beyinsizler, farkında veya olmadan devlet düşmanlığı yapıyorlar.

Terör örgütü pkk'nın bir kolu olan ateşin çocukları (Allah onlara lanet etsin) bu yangınları üstlendi. Dediler ki: "Siz bizim dağlarımızı bombalıyorsunuz, biz de sizin metropollerinizi ve ormanlarınızı yakacağız.” Birincisi; ülke sınırları içindeki terör yuvası dağlar sizin mülkünüz değil, bu milletin yurdudur. Sizlerden mutlaka temizlenecek! İkincisi; istediğiniz kadar yakın, daha gür çıkacak ormanlarımız. Sizin kökünüz ve soyunuz kazınırken biz yaralarımızı saracağız ve huzurlu günlerimize devam edeceğiz!

 

OLAY YERİ İZLENİMLERİM:

 

31 Temmuz Cumartesi günü hava kararmaya yakın Manavgat sınırları içerisindeydim. İlçeye 50 km kala dumanlar göğü kaplamış ve güneş tutulması izlenimi veriyordu. Manavgat merkeze vardığımızda gördüğümüz kül rengi almış dağlar bizi derin üzüntüye sevketti. İlçe merkezindeki yangın söndürülmüş lakin izleri içler acısı. Yanan ormanlık alanlara doğru çıktığımızda genzimizdeki acı hissi artmaya başladı. Havada kesif bir yanık kokusu var.

Emin olun yanan alanlar haberlerde gördüğümüzden kat kat fazla. Olay yerinde daha iyi anlıyorsunuz. Oymapınar barajına kadar çıkmaya niyetleniyoruz... Yol, yol üstündeki evler, ahırlar, seralar… Her şey yanmış! İnsanlar canını zor kurtarmış. Oymapınar barajı ve elektrik santralinde problem yoktu çok şükür. Resmen teğet geçmiş burayı ateş. Ya da iyi korunmuş. Barajın bekçisinin, yangının büyüklüğü ile ilgili verdiği bilgiler bizi bir kez daha hayrete ve üzüntüye sevketti: "Akyokuştan Konya'ya bakıyoruz ya… İşte o alanın on katı büyüklüğünde bir alan yandı bu bölgede! Arkadaşlarımız elinde benzin bidonları ile yol kenarında yangını başlatanları görmüşler. Arkalarından ateş etmişler ama yetişememişler!” Yerinde de müşahede ettiğimiz üzere bu yangınlar resmen sabotaj sonucu çıkmış.

Yangını başlatanlar süzme hain, kanı bozuk ve kalleş. Peki ya uzaktan ellerini ovuşturanlara ne demeli?! İşte bunlar içimizdeki beyinsizler oluyor!

İçinde bulunduğun konforlu ortamdan ‘Help Turkey' yazmakla yangına zerre kadar faydan olmuyor satılmış zihniyet !

Biliyoruz ki, Hükümet düşmanlığınız sizi Devlet düşmanı yaptı.

Hükümete karşı olmanız, Avrupa'dan dilencilik yapmanıza sebebiyet veriyor.

Kendinize bile özgüveniniz yok !

Sizin tek derdiniz; kendi konforunuz, sınırsız, ölçüsüz ve gaspçı özgürlüğünüz !

Rabbim size fırsat vermesin.

Vesselam…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ