Selman KAYA
Selman KAYA
selmankaya@yenikonya.com.tr

SAVUNANLAR VE SAVRULANLAR!

02 Haziran 2021, Çarşamba günü eklendi.

İnsanlık tarihi boyunca dinsel, ideolojik, işsel ve siyasal olarak aklı başında her insanın savunduğu bir şeyler olageldi. İnsanoğlunun en ciddi savunduğu olgu da din olmuştur. Din yolunda fetihler ve savaşlar yapıldı. Herkes kendi dinine yakışan irşad faaliyetini yürüttü, kitlesel oluşumlar zuhur etti. Kimi boynunda tasma misali götürdü savunduğu dinini ahirete, kimi nişane olarak götürdü göğsünü gere gere. Ne mutlu hak din İslam'ı savunanlara !

Yüzyıllardır savunduğumuz ciddi mevzulardan ikincisi de siyasal görüştür. Siyasal görüşler uğruna da kitlesel hareketler oluştu, kan döküldü, zihinler yıkandı vs… Kim ki siyasetini sağlam savundu; hedefine ulaştı ve inandığı değerleri daha geniş kitlelere ulaştırdı. Etiklik bakımından yanlış da olsa arkasında durulan her siyasi hareket gün geldi oturması gereken makama oturdu. Neticede sağlam savunuculuk her daim kazandı.

Gelelim savrulmaya... Son dönem üzerinden mevzuya bakacak olursak insanların boş ekin sapı gibi nasıl savrulduklarına şahitlik edebiliriz. Bu savrulmalar maalesef her alanda gerçekleşiyor; dinde, siyasal duruşta, ideolojik bakış açısında vs… En ufak fitne neticesinde bile insanların sorgulamadan ve araştırmadan savundukları şeylerde savrulmalarını görmek insanın içini acıtıyor.

Bir Ak Parti savunucusu olarak parti içindeki savrulmalardan bîzarım maalesef. Ak Parti'nin hiçbir kademesinde organik görevim olmadı lakin, sağlam bir seçmeni, ciddi bir taraftarı oldum. Ak Parti siyasetini her zaman destekledim, desteklemeye de devam edeceğim; milli ve manevi inandıklarıma ters düşmedikleri sürece ! Eminim ki benim gibi hasbî hareket eden, menfaat gözetmeyen milyonlarca insan vardır. Sayıları eksilmesin, artsın. Ama maddi ve manevi çıkarları için, sözde destekçilerin ikircikli ve ikili duruşları Ak Parti'ye ciddi zarar veriyor. Ciddiyetten uzak, yalan yanlış ithamları duyan ve inanan bu sözde savunucuların kolay savrulmaları partinin geleceğine dinamit koyuyor.

Kanaatimce, Ak Parti'nin içindeki en büyük savrulma gençlik teşkilatlarında oluyor. Davasını hakkıyla, dikleşmeden dik durarak savunan Ak Gençliğe nadiren rastlıyoruz artık. Her siyasi oluşumun bekası sahip olduğu gençlik yapılanmasının elindedir. Gençliğe yatırım yapmayan, dava şuuru aşılayamayan her siyasi oluşum yok olmaya mahkumdur. Yüce Allah'tan niyazım, ilgili makamlardan ricam odur ki, gençliğe yatırım yapılsın, savrulan değil savunan bireyler yetiştirilsin.

Vesselam…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ