Selman KAYA
Selman KAYA
selmankaya@yenikonya.com.tr

ZALİMLİK BİZE YAKIŞMAZ

11 Ağustos 2021, Çarşamba günü eklendi.

Nerede bir mazlum ve mahzun varsa bu necip Millet her zaman hamilik yapmıştır. Din, dil, ırk farkı gözetmeden, mesafeleri önemsemeden, hasbî duygular içinde yardımseverlikten hiçbir zaman ödün vermedi bu Millet. Bu topraklarda ne kendisine sığınana ihanet edildi, ne de eman dileyene darbe vuruldu. Yüzlerce yıllık bu maya o kadar sağlam ki; tüm fitne ve ayrımcılık hareketlerine rağmen bozulmadı, bozulmayacak.

Türk Milleti'nin hamurundaki bu ulvi haslet son zamanlarda ciddi saldırılara maruz kalmakta. Asla iyi bir seviyeye gelmemizi istemeyen dış mihrakların körüklemesi ve içimizdeki ahmakların basiretsiz yaklaşımları ile kendi içimize kapanmamız isteniyor. Tamamen "Rabbena hep bana” anlayışı hakim kılınmak isteniyor. Neden? Çünkü paylaşmaktan korkuyorlar. Çünkü paylaştıkça azalacağını sanıyorlar. Çünkü özgüvenleri eksik.

Suriye iç savaşının 10. Yılını yaşadığımız şu günlerde milyonlarca Suriyeli mazlumu misafir ediyoruz. Belki hepsi de misafir olmayacak. Kimi ülkemizden evlenecek, kimi işçi olacak, kimi işveren. Önemli olan; Türk örf, adet ve resmi kanunlarına uyum sağlayabilmeleri. Bunu sağlayamayanın zaten barınamayacağı aşikar. Ya kendiliğinden gider bu türler, ya da deport edilirler. Elbette her millette olduğu gibi Suriyelilerin de ahlaksızı, teröristi, hırsızı vs. var. Biz asla bu insanlara hoşgörü gösterelim demiyoruz. Sadece içlerindeki gerçek mazlumları göz ardı etmeme gayretindeyiz.

Son 1 aydır da Afgan sığınmacılara ve mültecilere kafayı takmış durumda malum güruh. Suriyelilere göstermedikleri hoşgörüyü Afganlara göstermelerini bekleyemezdik zaten. Dünyanın en kötü milleti kapımıza dayanmış, topraklarımızı, canımızı, namusumuzu istila edecekmiş gibi tavır takınılıyor maalesef bu insanlara. Afganistan'dan gelen bilgilere bakacak olursak daha fazlası gelecek kapımıza. Çünkü ciddi bir iç savaşa doğru gidiyorlar.

Bırakın gelsinler. Paylaştıkça çoğalan bereketin tadına varın. Düşene bir tekme de siz vurmayın. Zalimlik bize yakışmaz.

Vesselam…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ