Nur Selin Koç
Nur Selin Koç
nurselinkoc@yenikonya.com.tr

KIYAMET ÇOK YAKINDA...

10 Şubat 2020, Pazertesi günü eklendi.

2020'ye girerken ki yazımda; her şeyin güzel olması, sağlıklı, huzurlu ve ülke adına güzel şeyler yaşanması için dua niteliğinde bir yazı yazmıştım ama ne huzurun  ne de gelecek olan güzel şeylerin ayak sesleri, yaşanan depremlerin, çığların, kazaların sesinden duyulmuyor. Ferhat eden annelerin sesleri kaplarken tüm gündemi, güzel şeylerin olacağına kimse inanmıyor. Can acıyor, yürek yanıyor, ülke ağır imtihanlardan geçiyor.

  İşin kötü tarafı bu felaketler insan iradesinin dışında gerçekleşen eylemler, yani suç atacağımız bir devlet büyüğü veya bir topluluk yok. Çünkü asıl suç bizde! Kim ne kadar kabullenmek istemese de kıyamet çok yakında...

Bildiğimiz ve şuanda yaşadığımız kıyamet alemetlerine hiç göz gezdirdiniz mi? Gelin sayalım bazılarını;

• Adam öldürme olaylarının ve fitnelerin fazlalaşması

• Salgın hastalıkların artması

• İnsanları Doğu'dan Batı'ya hareket ettirecek bir ateşin ortaya çıkması

• Doğa olaylarının ve yer hareketlerinin artması

Bunlar sadece bir kaçı ve Dünya'nın bizzat karşı karşıya kaldığı durumlar. 

Kendi eşini, kızını, arkadaşını öldürenler, gözle görülmeyecek kadar küçük ve türünü dahi bilmediğimiz bir mikrobun yüzlerce insanı öldürmesi, yaşadığımız depremler, çığ altında verdiğimiz canlar, kurşunlara siper olan göğüsler ve ardı ardına gelen ölümcül kazalar... Sizce de bu alemetlerin karşılığı değil mi?

Yaşan felaketlerde, özellikle depremlerde herkes; deprem olayını izah ederken, toprağın altının çürük olduğundan bahsediyor ama yerin üstünün çürüklüğünü ise kimse görmüyor. Kimsenin suçu kabullenmek istediği şu zamanda ‘'tabiat olayları'' diyerek geçiştirmeye çalışıyoruz. Bir ayet ile uyanış sağlansın istiyorum; 

‘' En büyük azapdan önce, onlara mutlaka en yakın azaptan tattıracağız, olur ki, imana dönerler.'' ( Secde : 21)

Artık suçu sende bende veya herhangi bir yetki sahiplerinde aramayı bırak!  En büyük suçlu aynaya baktığında gördüğün kişidir. Bir toplumu düzeltmek istiyorsan şayet kendinden başla önce!  Vardır ya hani bizim toplumda  ‘'herkes yapıyorsa doğrudur.'' diye bir kalıp. Doğruyu kendinde bul yayılsın, sonra uygulanıyorsa o kalıp doğru silsilesinde çoğalsın. 

Yapılan zinalar, birbirine karşı olan saygısızlıklardan tutunda yeme içme alışkanlığına kadar taklit ediyorsa  bu millet, aç Kuran-ı Kerime bir  bak.  Şu devirde aynadakini düzeltmenin tek yolu Ali'ye Ayşe'ye bakmak değil, olurda yolunu kaybedip dünya seni kullanmaya başladığında şöyle bir silkelenip, ‘'DUR!'' diyebilmek, ve dünyayı ahiretin için bir basamak niyetine kullanmak. Bunu başardığın gün senin kurtuluşun olacak. 

 Bak kardeşim!

Bu kıyamet öyle yada böyle kopacak. İnan kimsenin de gözünün yaşına bakmayacak.  Gönderilen klavuza (Kuran-ı Kerim) iyi bak. Hiç birşey için geç değildir unutma!

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ