Selahattin AKÇAKAYA
Selahattin AKÇAKAYA
bilgi@yenikonya.com.tr

GENÇLERE GÜVENELİM

11 Haziran 2013, Salı günü eklendi.

Hiç kimseye işini öğretecek değiliz elbette. Zaten transfer konusunda tecrübe edinmiş bir transfer komitesi işin başında. Takımı şampiyon yapan teknik direktör ile yola devam edilmesi en doğru karar. “Süper ligi” kaldıramaz denilen Uğur Tütüneker'in de yıllardır sonuna kadar getirip göremediği şampiyonluğu yaşaması onu daha da hırslandırdı sanırım. Onca isme sabreden Konya'nın Tütüneker'e de tanıyacağı tolerans, vereceği şans elbette ki olmalı. Zaten yeni bir teknik adam demek yeniden takım kurmak demek. Yoksa, eski zaman metodları ile çalışan teknik adamlar gibi, Semih Aydilek gibi, Ali Zitouni gibi, Angelov gibi ya da Sinan Özkan gibi (daha da sayabilirim) transferler bu sezon olmayacaktır. Komite aynı hataları tekrar yapmaz.
Konu açılmışken söylemeliyim. Süper Lig'de hatta üç büyüklerde yattığı yerden milyonları kazanan futbolcuların da Torku Konyaspor'a geleceği haberleri kimseyi kandırmasın. Kim istemez ki kadroda bu isimleri görmeyi. Ama gelirleri belli olan takımın yapacağı bir transfer için o kadar para harcamak tarihi yanılgıdan başka bir şey olamaz.
Şunu unutmamalıyız. Torku Konyaspor Malatyaspor, Sakaryaspor ya da Kocaelispor gibi olmadıysa bunu 'Transfer Yasağına' ve yasakla birlikte alt yapısından gelen oyuncuların formayı almasına borçludur. Son iki sezonda savunmanın yüzde 75'ini alt yapıdan gelen oyuncular oluştururken, orta alan ve hücum hattının da büyük bölümü gözbebeğimiz ve geleceğimizin teminatı gençlerden oluştu.  Bu genç ve tecrübesiz (bence artık tecrübeliler) oyuncuların arasında katılan doğru ve tecrübeli isimler iki sezon üst üste play-off oynadı, birde şampiyonluğu getirdi. Hiç kimse bunu inkar edemez, gençlere güvenmek zorundayız. Takımın belkemiği hazır. Sadece doğru ve direkt oynayacak transferlerle lige tutunur Torku Konyaspor. Selim'in yerine transfer yapılmasına rağmen Selim formasını geri almadı mı? Tolga'nın ve Muhammed'in yerine transfer yapılmasına rağmen aslanlar gibi play-off maçlarında formalarını giyip şampiyonluğu yaşamadılar mı? Onlara güvenelim, aşağıdan gelecek yeni nesillerin önünü tıkamayalım. Torku Konyaspor'da yaşanan şampiyonluk Ömer Ali'si ile İshak'ıyla Recep'iyle Ali Dere'siyle Konya futbolunun bir meyvesidir. Tecrübeli kaptanlarımıza, ağabeylere, aşıladıkları özgüven ve yol göstericilikleri için teşekkür etmeliyiz.
Tribünde oturacak transfer yapmayacak komitenin bu günlerde vereceği kararlar çok önemli. Ve de çok zor. Doğru yapılacak her işte onların yanında, yanlışları görmelerini sağlamak içinde karşılarında olacağız.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ