Selahattin AKÇAKAYA
Selahattin AKÇAKAYA
bilgi@yenikonya.com.tr

İKMALE KALANLAR

23 Ocak 2013, Çarşamba günü eklendi.

Merakla, heyecanla ve bir o kadar özlemle beklediğimiz ligde ikinci yarı başladı.
PTT 1. Lig’de transferi yapılan teknik direktörler ve Süper Lig futbolcularını kadrolarına alan kulüpler ikinci yarıya yeni bir hava katacak gibi görünüyor.
Peki ya Torku Konyaspor


Uğur Tütünker ile yakalanan bir hava var. Uğur hoca geldikten sonra yönetim kurulu üyelerinin yarısından fazlası “bu değişimi keşke daha önce yapsaydık” dedi. Değişim öncesi takımın oyun olarak ta puan olarak ta diplerde sürünmesini görmezden gelenleri de yok değildi hala yönetimde…  
Bir ay sonra transfer içinde aynı şeyi söyleyecekler ya, farkında değiller yine. Dünya’ya o dar çerçeveden bakmayı bırakında artık gerçekleri görün lütfen.
Uğur Tütüneker ile yakalanan çıkış, bu yapılanma ile sonsuza kadar sürmez. Bizden daha fazla koşan, sahanın her yerine ayak basan ve rakibinin topa sahip olmasına imkan vermeyen oyun sistemi ile 1461 Trabzon karşısında bunu göreceğiz. Çıkış varken, herkes takıma inanırken takviyelerin yapılması, eksiklerin giderilmesi, beklentilere cevap verilmesi gerekiyordu. Yine geç kaldınız. Yine o anlam veremediğim rahatlık üzerinizde.


Takımın ihtiyaçları belli. Hiç kimse kurusa bakmasın. Torku Konyaspor yönetimi transfer konusunda bu sezon ikinci kez sınıfta kaldı. Kaleye 26 yaşında üçüncü kaleci transferi şampiyonluğa oynayan bir takımın yapacağı ilk şey olmalı zaten! Yapılır tabiî ki . Ama önce sorunlarını çözersin, sonra …


Kaleci belki az hata yaptı bu maçta ancak, hala güven sorunumuz var. Savunma kendi içinde ciddi sorunlar yaşıyor. Karambolde her zaman şansımız olmayabilir. Orta saha Akın ikilisi ve Serkan ile iyi bir görüntü verirken hücum hattı –sabaha kadar oynasanız gol atamazsınız- görüntüsünde. 25-30 yaşına gelmiş hala gol vuruşunu beceremeyen futbolcular kendilerine yıldız muamelesinin yapılmasını beklememeli. Sezon başı olsa ‘pozisyona girsinler de varsın kaçırsınlar. Sonraki maçta atarlar’ derdik. Eldeki tüm imkanları kullanan Uğur hocanın topu kaleye sokamayan forvetlerle, aylardır bir golcü bulamayan transfer komitesiyle işi zor.


Bu kadar beklediğimize göre Angelov gibi, Ali Zitouni gibi çok üstün meziyetlere sahip bir golcü gelecek sanırım. Dinleseydiniz de bu hataları yapmasaydınız, şimdi istediğiniz golcüyü alırdınız.
Uzun uzadıya da anlatmaya gerek yok.
Bucaspor ikinci yarıda oynayacağımız en kolay rakipti.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ