Selahattin AKÇAKAYA
Selahattin AKÇAKAYA
bilgi@yenikonya.com.tr

Sezonun en önemli maçına çıkıyoruz

17 Şubat 2014, Pazertesi günü eklendi.

Ligin ilk yarısında (saha içinde) yapılan hataların tersine ikinci yarıda tüm doğruları bir araya getirerek sahaya çıkan ve oynadığı üç resmi maçta da taraflı tarafsız herkesimden olumlu tepkiler alan Torku Konyaspor bu sezonun kırılma maçını oynuyor.
Lig'de haftalardır puan yüzü göremeyen son 4 sıradaki takım, ne hikmetse son iki haftadır puanları üçer üçer toplamaya başlayınca kimilerine göre lige renk geldi, kimilerine göre de ayağını yere daha sağla basma zamanı geldi. Bu maçtan çıkacak sonuca göre altta bulanan takımlar kendi arasında mücadeleye devam edecekler takibi bizsiz. Zaten o yerler hiçbir zaman bize göre olmadı.
Eskişehirspor-Sivaspor-Kasımpaşa üçgeninden 9 puan çıkarıp düşlerimizin ötesine geçmeyi başaran Torku Konyaspor son üç'ten kurtulma mücadelesi veren Elazığspor ile oynayacağı maçtan alacağı puanlarla kalan haftalarda hangi hedef için oynayacağını belirleyecek.
Tarihi bir gün dediğimiz zaman dilimlerinden bir tanesi bu gün. Sanırım hata içi maçlarında seyirci rekoru kırılacak. Lig tarihindeki 500. golün hazırlanışını, filelerle topun buluşmasını canlı gözle izleme şansını kaçırmamak gerekli. Maç öncesi Stadyum girişinde yapılacak takım karşılama ise duygulu dakikalara sebep. Emeği genleri şimdiden tebrik ederiz. Mesut Bakkal ile yakalanan çıkış, en küçüğünden en büyüğüne kadar başarı ile gelen kenetlenme bu takımı bu gün ve yarın daha yukarılara taşıyacaktır. Yeter ki hepimiz elinden tutmayı becerebilelim. Karşılamanın sonucu ile ilgili türlü tahminler var. Hepsi bol golü ve ev sahibinden yana. Aksini düşünen yok sanırın Konya'da.
İzmir'den Puan
Bekliyoruz
Konya Anadolu Selçukluspor, İzmir deplasmanında Göztepe'ye misafir.  İç sahada iki galibiyet ile çıkışa geçen yavru Kartallar İzmir'den puanla dönerek korku hattından uzaklaşmanın peşinde. İlker Erdem ile yakalanan olumlu hava, devre arasında takıma katılan genç isimlerle takım olma yolunda önemli adımlar atıldı. İzmir'den gelecek her puan gelecek adına çok önemli. Ayrıca bu takım bunu başarabilecek güçte.
Tofaş Galibiyeti
İlaç Oldu     
Basketbol'da ise Tofaş galibiyeti tam anlamıyla ilaç oldu dertlerine Torku Konya Selçuk Üniversitesinin. Sezon başı takımın kuruluş amacıyla gelinen nokta arasında büyük fark var elbette. 2. lig için yola çıkılıp yolda 1. lig için kervan düzülünce bazı aksaklıkların yaşanması normal elbette. Antrenör seçiminde ve ısrarında, yaşanan kararsızlıklar takımı geri götürmesine ve 1 numarada yaşanan sıkıntıya rağmen gelinen nokta ortada. Kaybedilseydi sıkıntının hat safhaya çıkacağı öngörülen Tofaş maçından alınan galibiyet çok önemli. Yinede sadece iç saha galibiyetlerine umut bağlamak sanırım yetmeyecek. Beko Basketbol Ligine aşina olanlar üst düzey oyuncuların takıma katkılarını çok iyi bilir. Sadece iyi oyuncularla bu ligi götürmek hiç kolay değil. Eski takımlarındaki istatistikleri ile bu günü arasında uçurumlar bulunan oyunculara umut bağlamak ne zor. Çok seslilik kimi zaman bu şekilde karşınıza çıkabiliyor. İyi oyuncu ile Üst düzey oyuncu arasındaki farkı ayırd edebilmeli. Gördüklerinle yetinmemeli. Umarız bu hafta itibariyle başlayacak zorlu seride üst düzey oyuncular atık sahneye çıkarda korkulu rüya görmeyiz. Dışarı da Telekom, Gaziantep, Galatasaray ve Karşıyaka maçları içerde ise Banvit, Fenerbahçe maçlarının oynanacağı 6 haftalık seride ön plana çıkacak ve takımı sırtlayacak Üst düzey oyunculara ihtiyaç var.
Tofaş galibiyetinde emeği bulunan herkesi kutlarım.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ