Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

KARA KUTU: OSMAN KAVALA

25 Ekim 2021, Pazartesi günü eklendi.

ABD, Kanada, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Almanya, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç ve İsveç büyükelçileri Osman Kavala'nın serbest bırakılması gerektiğini savunan bir bildiri yayınladılar.

"Kavala serbest bırakılmazsa Türkiye ağır yaptırımlarla karşılaşır” diyerek Türkiye'ye parmak sallama cüretini de gösterdiler. Terbiyesizlere bakar mısınız?

Türk Hükümeti de bu büyükelçileri Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. "Kendi ülkelerindeki insan hakları ve hukuk ihlallerini gidermeye vakit ayırmalarının daha faydalı olacağınıhatırlatarak azarladı.

Gezi kalkışmasını "özgürlük mücadelesi” olarak niteleyen, 15 Temmuz darbesi başarısız olunca "Türkiye'nin Son Ümidi Öldü” diyen Batı'dan başka ne beklenir ki?

Bu ülkeler, -Türkiye'yi karşılarına almak pahasına- Kavala'ya neden bu kadar kol kanat geriyorlar?

Kavala'nın Türkiye'deki rolü ve bağlantıları ne? Bu adam neden bu kadar önemli?

İslam düşmanı, Gezi ve Boğaziçi olaylarına destek veren AP üyesi Kati PİRİ, silah tüccarı M. SCHAAKE neden KAVALA'nın serbest bırakılmasını istiyor?

Osman Kavala sadece Gezi olayları ile anılacak kadar sıradan biri değil.

Kavala, 120'den fazla Ülkede siyasi iktidarları değiştirmek için faaliyet gösteren, Arap Baharı'nın yaşandığı ülkelerdeki karışıklıkları fonlayan George Soros'un Türkiye ayağı. Bunu Kavala da kabul ediyor.

Kavala'nın Gezi olaylarını organize ve finanse ettiği sabit, olaylara katıldığı fotoğraflarla belgeli.

Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Barkey'in 15 Temmuz darbe gecesi, İstanbul Büyükada Splendid Palace‘da gizli bir toplantı yaptıkları, PKK yöneticileri ile irtibata geçtikleri telefon kayıtlarıyla sabit.

Sözde Ermeni soykırımı iddialarının propagandasını yapan da O. AP ile birlikte kurduğu birçok Vakıf, Dernek ile İslam karşıtlığı, Türk aile yapısı ve toplumunun yok edilmesi çalışmalarının Türkiye temsilcisi de O.

1988'de kurduğu MİKES yazılım firması ile F-16'ların modernizasyon ve yazılım ihalesini alıyor. O'nun yazılımlarından sonra 1999-2014 arasında tam 31 F-16 uçağımız teknik arıza (!) nedeni ile düşüyor

F-16'lardaki ASELSAN'a ait yazılımı değiştiriyor. İsrail, ABD, NATO, hatta Yunan uçaklarına hiç atış yapamayacak hatta yaklaşamayacak olan bir yazılım kuruyor.

Kavala'nın yazılım firması MİKES, FETÖ, PKK'nın ihanetleri sürerken başta Çevik Bir ve TSK'nın kudretli (!) paşaları 28 Şubat darbesini yapıyor ve dönen dolapları gizlemek için başörtüsü ile uğraşıyor. Orgeneral Aydoğan BABAOĞLU da golf oynuyor.

Kavala'nın ihanetleri 15 Temmuz darbe girişimi sanıklarının ifadeleriyle ortaya çıkıyor.

Dosyalar yeniden incelenince uçaklarımızın ASELSAN mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılımlarla değil, FETÖ terör örgütünün Kavala'ya ait MİKES firmasının yazılımı ve İsrail'in yazılımını kullanarak uçaklarımızı kilitleyerek düşürdüğü anlaşılıyor.

F-16'lar düşürülerek, tecrübeli kahraman pilotlarımız şehit edilerek PKK'nın önü açılıyor.

Görülüyor ki; Kavala, FETÖ, PKK ülkemizi bölmek isteyen ABD'nin maşalarıdır. 15 Temmuz darbe girişiminin ve Gezi olaylarının azmettiricileri "kara kutuları Kavala”nın ötmesini istemiyorlar.

Sayın Kılıçdaroğlu, "Osman Kavala neden tutuklu?” şimdi anladın mı? Anladıysan tamam.

Anlamdıysan ve hala ABD ve on "küçükelçi”nin ağzıyla konuşuyorsan sen de taşeronsun!...

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ