Şerife Gül KOÇHAN
Şerife Gül KOÇHAN
serife@yenikonya.com.tr

1 Haziran 1949…

01 Haziran 2022, Çarşamba günü eklendi.

 

Hep söyleriz ya; doğru, ilkeli ve tarafsız yayıncılık diye… İşte Yeni Konya Gazetesi bunu 73 yıldır başarılı bir şekilde hayata geçiriyor. Üstelik yerel medyanın tüm imkânsızlıklarına rağmen... Adeta Konya'dan dünyaya açılan bir pencere gibi, kamuoyunun bilmesi gereken her konuyu, içten ve samimi bir şekilde okuyucularıyla buluşturuyor. Seçilen, verilen ve paylaşılan her bilgide "Önce insan” anlayışı gözetiliyor. Günümüz medyasında insani değerlerin, saygının ve sevginin hızla yok edildiğini görünce bir kez daha, ‘İyi ki Yeni Konya Gazetesi' diyoruz.

 

Halk kendisine doğru ve güvenilir bilgi verilmesini istiyor. Zira biliyorum, yanıltıcı, yönlendirici ve kalitesiz haberleri görmekten hepimiz çok sıkıldık. Ülkemiz konumu itibariyle zaten zor bir coğrafyada bulunurken, yapılan yanlış ya da yanıltıcı haberler, kamuoyunda derin yaralara sebep olabiliyor. Okuyucu bu dezenformasyonun önüne geçemiyor belki ama doğru bilginin adresini mutlaka biliyor.

 

73 yılı deviren Yeni Konya Gazetesi, aynı zamanda yakın geçmişin bir aynası. Yerelde bu kadar uzun süre, yayın hayatını kesintisiz sürdürebilmiş tek gazete… Bana göre bu başarıda önemli bir payı, kendini sürekli yenilemesi ve geliştirmesi alıyor. Yediden yetmişe her kesime hitap edebiliyor. İşini son derece profesyonel ve ciddi yaparken, okurlarına içtenliğini ve samimiyetini de yansıtıyor. Verilen bu emek, okuyucunun takdirini ve güvenini kazanarak karşılık buluyor. Aslında doğru yapılan her işte olduğu gibi…

Uzun yıllar başarıların daim olsun Yeni Konya, nice güzel yıllara…

 

 

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ