Şerife Gül KOÇHAN
Şerife Gül KOÇHAN
serife@yenikonya.com.tr

TAVİZ YOK!

01 Temmuz 2022, Cuma günü eklendi.

 

Türkiye, sahada olduğu gibi masada da tarih yazdı.

NATO Zirvesi öncesi imzalanan anlaşma ile terör örgütlerine alenen destek veren İsveç ve Finlandiya, Türkiye'nin kırmızı çizgisine saygı duymak zorunda kaldı.

Zaten, Türkiye NATO'nun genişlemesine prensip olarak karşı değil. Açık kapı politikasına hiçbir zaman karşı durmayan Türkiye, bugün de aynı tavrını sürdürüyor. Kırmızı çizgilerimiz dışında hiçbir ön şartımızın olmadığı hep açıktı…

Batı, bu vesileyle on yıllar sonra PKK diye bir terör örgütü olduğunu hatırlamış oldu… Vesile olan ise kuşkusuz Erdoğan oldu. Erdoğan, İsveç-Finlandiya heyetleri Ankara yolundayken "Boşuna yorulmasınlar" resti çekebildiği için bu neticeye ulaşabildik.

TIR'lar dolusu silahlarla YPG'yi donatıp eğiten ABD, yeni dünya düzeninde NATO'nun tek patronu olmadığını zor yoldan öğreniyor.

Önümüzdeki günlerde süreç nasıl işler bilinmez ama Türkiye'nin büyük bir başarı elde edildiği aşikâr… Bunu görmezden gelenler, kuşkusuz bu durumdan rahatsız olanlardır. Görüşler ve ideolojiler ne olursa olsun, "Teröre taviz yok” diyenler asıl milliyetçilerdir. Buradan onlara selam olsun…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ