Selma KARACA SALAR
Selma KARACA SALAR
selmasalar@yenikonya.com.tr

Birlikte büyümek...

01 Ekim 2020, Perşembe günü eklendi.

Her pazar haftanın yorgunluğunu atmak istercesine uyku saatini uzatmaya çalışan evin hanımı yine kafasında tasarladığı işlere yenik düşer ve gözlerini erkenden açar. Yeni bir gün başlar, olsun eşini işe uğurlar. Çocuğu uyanmış çoktan televizyon karşısında çizgi film izlemeye başlamıştır. Mutfak masasına eşi için hazırladığı kahvaltıya biraz da oğlu İçin eklemeler yapar ve iştahsız çocuğunu ikna etmeye çalışarak kahvaltı saati tamamlanır. Ardından haftalık ev işleri, çamaşır, ütü , ev temizliği derken öğle saati biraz sarkar ama olsun işte en güzel dakikalar başlar. Mutfağa tv'de yemek programı çekimi yapılacak edasıyla girilir. Oğlu masaya ellerini koymuş kara gözleriyle annesini izlemeye hazırdır. Bugün öğle yemeğinde evde pizza yapılacaktır. Herşey neşe içerisinde bir bir oğluna anlatılarak hazırlanır ve fırına sürülür. Anne ve oğul fırın karşısında dikkatleri fırında beklerler. İçeriye hoş bir koku yayılır. Anne evladının minik bedenine sevgiyle sımsıkı sarılır güzel bir bekleyişin ardından iştahsız çocuk bu kendi ellerinin de yardımıyla yapılan pizzayı afiyetle yer. Ardından uyku saati gelir hafif şekerleme yapmak gerekir ve en önemlisi de uyandığında yastığın altında mutlaka bir küçük sürpriz onu bekleyecektir. Öyle büyük bir şey değil bir kaç şeker veya çikolata.

Kimlerin annesi yavrusunun bu kadar şımartmamıştır ki...

Pembe yanaklar, boncuk gözleriyle uyanır. Teri mis kokulu evlatla geçirilen güzel bir hafta sonu babanın eve gelmesiyle taçlanır. Yıllar yıllar sonra bu hatıralar gözlerde canlanır. Anne baba artık daha olgun ( yaşlı demek istemiyorum) evlatları büyümüş, gurbette okumuş işini evini düzenini kurmuş ne gurur verici bir duygu ki "Adam gibi Adam olmuş”

Belki bu yazıyı okuyan kişilere basit bir hafta sonunun anlatımı gibi gelecektir ama o hafta sonları
Şimdilerde paylaşmayı unutulan sevginin sıcaklığı, azın çokluğa dönüşümünün hazı, imkanların azlığında mutluluğun yüreklerde neşesini paylaşmak vardır.

Düşünsenize her anı doya doya yaşamak, her olayı ilerde zaman zaman içini burkan acıları hatırlatsa da gülümseyerek hatırlaya bilmenin hafta sonlarını hatırlamak güzel, güzelden de öte harika bir duygu değil midir?
Aynaya baktığınızda yüzünüze yerleşen her çizginin bir yaşanmışlığı anlatıyor olmasının hazzını yaşamak için şu anınızın tadını çıkarmanız çok mu zordur? Kim bilir belki de evladınızla bir pizza yapmaya çoktan başlamışsınızdır...
Anne, şu an gurbette de olsa evladının sesini duymanın ve birlikte büyümenin en önemlisi de dönemin olmasa da " İyi bir İNSAN” yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyor...

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ