Yaşar TOY
Yaşar TOY
yasartoy@yenikonya.com.tr

ERKEN SEÇİM DERKEN

26 Kasım 2019, Salı günü eklendi.

Muhalefet ısrarla erken seçim talebini dillendirmeye, yancıları da lojistik destek sağlamaya devam ediyor. Süreci köpürterek başarılı olacaklarını sanıyorlar, lakin milletin ne erken seçim ne de seçim söylentileri gündeminde, sık aralıklarla yapılan seçimler yeteri kadar kamuoyunu meşgul ettiğinden artık herkes işine yoğunlaşmak ve çalışıp-üretmek istiyor.
Kaldı ki olası bir seçimin getirisinin olmayacağını herkes bal gibi biliyor, maksat harala gürele gündem oluşturmak ve önceliklerimizi ötelemek. Yani klasik Ce Ha Pe tavrı, öyle ki parti içi sorunları halının altına süpürebilmek amacında olan CHP, HDP ile belirledikleri yol haritasını uygulayabilmenin derdine düşmüş. Anlayacağınız sorumluluk bilinciyle değil zorunluluk anlayışla dayatılan bir durum söz konusu.
Ülkemizin geleceği ve güvenliği adına yapılan operasyonlar, liderler zirvesi , plan bütçe komisyonu görüşmeleri ve diğerleri şöyle dursun, işimizi gücümüzü bırakalım, seçim de seçim diye hoplayıp zıplayalım, özetle vaktimizi gereksiz polemiklere kurban edelim.
Bir yerlerde pişirilen sonrada servis edilmeye çalışılan bu türden çıkışlara ülke olarak karnımız tok, Beştepe'ye giden CHP'li tartışmalarının kaynağı da yine partinin kendisi olduğu ortaya çıkmışken, insanımızı farklı gündemlere sürüklenmenin bir anlamı olmadığını vurgulamaya çalışıyorum. Olup bitenler karşısında savrulmanın hepimize zarar vereceği gerçeğini görmek , öngörülü olmak ve sığ bir bakış açısından kurtulmak gerekiyor.
Asılsız iddialar, karalamalar ve yürütülen siyaset mühendisliği yükümüzü artırmaktan başka bir işe yaramazken, bir de böylesi operasyonel siyasi yaklaşımlara alet olmamalıyız diye düşünüyorum. Sürekli boyut değiştiren gelişmeler bir algı yönetimine kapı aralarken, olan yine bizlere oluyor, kafamızda gönlümüzde karışıyor.
Öyleyse bu genel tespitten ve özetten sonra, gelin önümüze bakalım, gelin oramızdan buramızdan çekiştirmelerine izin vermeyelim, gündemi sadeleştirmekte güzelleştirmekte elimizde, işimize bakıyoruz laf değil iş üretiyoruz..
​Kalın sağlıcakla.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ