Selma KARACA SALAR
Selma KARACA SALAR
selmasalar@yenikonya.com.tr

Anlamıyorum... Anlamıyorum; İnsanları...

05 Aralık 2020, C.tesi günü eklendi.

Başka bir kategoriye koyamadığım için " insan” demek zorunda kaldığım için yazacağım özellikleri taşımayanları tenzih ederek yazıyorum.

Evet anlamıyorum, ortalıkta bir salgın var. Tedirginlik en yüksek seviyede. İnsanlarla görüşmüyor, zorunlu olmadıkça alışverişe gidilmiyor, havalar zaten soğuk yürüyüş yapılmıyor, en çok sevdiklerinle neredeyse bir yıldır görüşemiyorsun, ellerimizi yüzümüzü yıkamaktan derimizin rengi değişti neredeyse kurdeşen dökmeye başladık işte tam bu noktada " insan” demeye dilim varmayan yaratıklar halen umursamaz bir şekilde sokaklarda. Maskeler kollarda, çenelerde, sigara ağızda, alışverişlerde mesafe yok, eldiven giyme desen dürtersen ancak sağlanıyor. Nedir bu? Neden anlaşılmıyor? Neden korunan kişileri tehlikeye atıyorlar? İşte bu davranışları sergileyenlere kızıyor ve insan olarak görmüyorum.

Onca sağlık çalışanı canlarını tehlikeye atarak çalışıyor, gece demeden gündüz demeden sen nefes alabilesin diye canını tehlikeye atıyor. Öyleyse sen nasıl sorumsuzca hareket edebiliyorsun? ANLAMIYORUM...

Güzel günler göreceğiz diyoruz ya... zor bu durumda, bu insanlık dışı yaratıklar var oldukça zor...

Oysa biraz sorumluluk sahibi olsak, biraz boş vermeyi bırakıp da düşünceli hareket etsek işte o zaman mutlaka güzel günler gelecektir.

Yine;parklara bahçelere,konserlere kafelere, aile arkadaş ziyaretlerine gideceğiz. Şu an senin yüzünden kapanmak zorunda kalan iş yerleri açılacak. Çocuklarımız adam olmayı öğrenecek, eğitimlerini tamamlayarak iyi insan olabilecekler. Zorunlu olarak işlerinden çıkarılanlar tekrar çalışmaya başlayacak evine ekmek götüre bilecek...

Tüm bunların olabilmesi için seni ANLAMAK İSTİYORUM. ZOR DEĞİL SADECE " İNSAN” OLMANI İSTİYORUM.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ