Selma KARACA SALAR
Selma KARACA SALAR
selmasalar@yenikonya.com.tr

Su ve nefes

17 Eylül 2020, Perşembe günü eklendi.

Yaşam su ile başlar ve susuz bir yaşam olmaz. Bilim adamları tarafından yapılan açıklamalar da bu şekilde. Katılıyor muyuz bu görüşe? sonuna kadar. Yeryüzünde yaşayan tüm canlılar aklınıza gelebilecek tüm canlılar insanlar, hayvanlar, bitkiler, toprak, dağlar ve taşlar görebildiğiniz göremediğiniz, hissettiğiniz hissedemediğiniz her şey suya ihtiyaç duyar.
Yaşamak için su birde nefes lazım.
Benim önceliğim ikisi de olmalı belki bir tık " nefes” önde diye bilirim.Düşünsenize nefes alamıyorsanız zaten umutlar bitmiş hayaller yıkılmış uzanmak istediğin ve yakalamayı düşündüğün ne bir saniye ne de bir gün kalmıştır. Suya uzanmak isteyen ellerin bile aldığın nefese bağlıdır.
Şunu unutmamak lazım yaşamak için sana gereken nefes ve su. Gerisi de hayatın yandan destekçileridir. Bazen bunları düşünmeden ufacık meseleleri sorun, değersizlikleri yıkılma sebebimiz, ihanetleri, çıkar ilişkilerini, kıskançlıkları, hırsları, başarısızlıkları ve parasızlığı " nefes almanın öneminin önüne, suyun azizliğini de arka plana atacak kadar zaman zaman kendi kendimize işkence eden yaratıklar olduk. İnsan olduk. Her şeye sahip olma hırsları olan oysa evrende bir su damlasının işlevi kadar mükemmel olmayan bizler ne çok şey için savaşır olduk.
Dur sadece bir dakika kendi içini dinle. Yaşamak için sana gerekli olan iki şeyin nefes ve yaşamını sürdürecek ana besinin su olduğunu fark et.
Yaşamanın, suyun saflığı kadar temiz, canlılar bir zerre kadar alabildikleri nefesin önemini anladıkları kadar var olabileceklerini bilmeleri gerekmez mi?
Oysa kavgalar, hırslar, ihanetler, şiddetler geçmiştir ön plana...
Sağlık,bir nefesinin ikramı
Yaşamak,bir damla suyun ikramı değil mi?
ALDIĞIN HER NEFESİN BİR MÜKAFATI BİR DE HESABI OLACAKTIR...
Yaşamınız su azizliğinde bin nefes çokluğunda olsun...


 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ