Yaşar TOY
Yaşar TOY
yasartoy@yenikonya.com.tr

HER ŞEY YOLUNDA…

20 Ocak 2017, Cuma günü eklendi.
Başlık çok ürkütücü değil mi ? Nasıl olurda her şey yolunda olabilir,ligin ilk yarısı itibariyle takımların inişli çıkışlı grafiği (özelde Konyasporun muğlak durumu),teknik direktör istifaları ya da değişiklikleri, hakem faciaları, hoyratça yapılan açıklamalar,taraftarlara verilen cezalar, saha içi ve dışı bir çok olay vs.vs.
İşte bu yüzden işler yolunda diyorum ya,yani değişen bir şey olmuyor,istikrarlı bir şekilde kötüyüz,sorunlu olmaya devam ediyoruz,sorumluluk alan kişi ya da kurum yok,pansuman çözümlerle de bu kadar.Futbol Federasyonu aynı,Merkez Hakem Komitesi ve Hakemler aynı,her ne kadar Konyaspor taraftarı Türk Futbolu 3’ten büyüktür anlayışına dikkat çeksede,’’3’’büyükler ayrımı ve yaklaşımı devam ediyor, üstelik daha da imtiyazlı hale geliyor,getiriliyor.
O halde her şey yolunda demeyelim de ne diyelim.En azından mutlu azınlık için her şey yolunda,havuz medyası da,olup biteni halının altına süpürüp işimize bakalım görüşünde,    oh ne güzel aman ne hoş.Siz sevgili okurlarımın ve taraftarlarımızın aklından geçeni biliyorum elbette, esip gürlemek,gasp edilen hakların hesabını sormak istiyorsunuz.Çok doğru,anlıyorum sizi,lakin yedirmiyorlar,yedirmeyiz ’’siz kimsiniz ki, diyorlar. 
Yayıncı kuruluşun kazancı,TFF’nin rahatı söz konusu iken,esip gürleyene ve hesap sorana,parmak sallayıp oturttuyorlar.İşte tablo bu.Peki düzen böyle diye süreci görmezden mi gelelim,alkış tutup şirinlik mi yapalım, kimseye kaşımızı oynatmayalım mı? 
Çözüm aslında çok basit, tibünleri boş bırakıp, onca yatırımı onlar gibi görmezden gelmek, buyrun ;hem çalın hem oynayın demek gerekir.Bizi görmezden geleni biz de görmeyiz demek gerekir,ama hep beraber Edirne’den Kars’a birlikte hareket edebilmek gerek.Yoksa yapanın yaptığı yanına kar kalmaya devam ediyor ,benden söylemesi,kimsenin de rahatsız olduğu yok aslında bu durumdan bilesiniz ,timsah gözyaşları ve -laf ola beri gele- şeklindeki ifadelerin dışına çıkılamıyor. İllaki meşru zeminlerde kalmak kaydı ile tepki göstermek gerekiyor.
Uzatmayalım,kendimizi de yormayalım o zaman. Şu halde,takımınız iyi olacak, hakemlerin kararlarına işi bırakmayacak , hakemide, federasyonuda, y e n e c e k s i n !
Gelelim Konyaspora,bu performansla ,Konyasporun ligi beklenen yerde yani ilk beşte bitirebileceğini düşünmüyorum, çünkü ;kadro derinliği olmayan ve istikrarı yakalayamayan bir takımın vasatı aşamayacağı kesin. Kimse bu sezon büyük beklentiler içine girmesin.Geçen sezon olduğu gibi uçup-kaçamayacağımız gün gibi ortada,pozisyona girmenin ötesinde sizi attığınız gol ya da goller kurtaracağına göre bu iş Bajic’le falan olacağa benzemiyor.
‘’Vurdu gol oldu’’ dedirtecek bir forvete çok açık ihtiyacı olan yeşil-beyazlılar da,yönetim ve Aykut Kocaman camianın bu ihtiyacına bir an evvel cevap vermeli.Aman aman yıldız bir futbolcu değil,gözü açık,hızlı,ayağı düzgün bir golcü yeterli.Taraftarın ilgisi-desteği bir yere kadar,gerisi takımın performansına kalmış,o bakımdan şimdiden ve acilen karar vermek gerekiyor.
Umarım bundan sonra daha güzel tespitlerde bulanabilir,ilerisi için ümit verici gelişmeleri yorumlama-sizlerle paylaşma imkanı bulabiliriz.‘’Alan memnun satan memnun’’  anlayışının geride kalması dileğiyle.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ