İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

MATEMATİKÇİLER NEREDESİNİZ?

17 Ocak 2022, Pazartesi günü eklendi.

Kemal bey erken seçim olacağını iddia ederek parti olağan kurultayını 1 yıl erteledi. Erken seçim yapalım da Millet İttifakı'nın adayı kim? Gelin şimdi bu ittifakının penceresinden bakalım.

  1. Kemal Kılıçdaroğlu: Kendi partisinde bile başarılı görülmeyen Kemal bey, Parti içinde ki birkaç kişinin gazına gelmiş. İstanbul ve Ankara'yı almanın rüzgarıyla acaba tutar mı hesapları yapsa da diğer ortakların "hadi canım sende” dediklerini duyar gibiyiz.
  2. Meral Akşener: "Ben Başbakan olacağım” Konu kapanmıştır.
  3. Ekrem İmamoğlu: Ekrem Bey her ne kadar açıkça ilan etmese de yan cebime koyun modunda. Ancak Kemal Bey, İmamoğlu'nu tehlike olarak görüyor. Ola ki kazanır da bizim koltuk gider hesabında. "Önce başarılı olsunlar” dedi. Ancak balon olduğunu oda biliyor.
  4. Mansur Yavaş: Mansur Bey etliye sütlüye karışmıyor. Ankara'da bu aralar heykel açılışı ve Melih Bey'den devraldığı Ankara mirasının rahatlığında. MHP kökenli olması İYİ Parti cenahında karşılık bulsa da CHP ve HDP'den zor geçer.
  5. Abdullah Gül: Muhafazakar kesimin oyunu alabilir ümidi taşıyanlar Gül'ün adaylığına sıcak bakıyor. Lakin bir CHP'linin "Arkadaş Tayyip Erdoğan'ın alternatifi neden yine bir Muhafazakar?” diye sorması kafaları karıştırdı. Bu vesileyle Abdullah Gül'ün adaylığı da raflarda yerini aldı.

Erken seçim diye diye 2022 yılına geldik. Ortada seçim yok. Velev ki Cumhur İttifakı bir karar alır da "Haydi erken seçime” derse ne olacak? Her şekilde hazırız diyen Millet İttifakı'nın adayı bile belli değil. HDP çıkmazı ortada duruyor. "O olursa ben olmam” diyenler, "Beni öyle gizli gizli sevmeyin. Aşkınızı ilan edin” diyenler, "Geleceğiniz bizimle, devanız bizde” diyen mini mini birler, her fırsatta CHP Genel Merkezine çaya çorbaya giden eski Milli Görüşçüler! Ne olacak bu ittifakın hali? Hadi seçim kazanıldı asıl curcuna işte o zaman başlayacak. Her parti diyetini istemez mi? "Bizim oyumuzla orada otuyorsunuz Bay bilmem kim” demeyecekler mi? Matematikçiler lütfen siz çare bulun. Çözülemeyen problem yoktur diyen sizlersiniz. Gelin çözünde görelim bu problemi. 2023'te Enflasyonu tek haneye indirmiş, dövizi dizginleyip stabil hale getirmiş, üretimi çılgınca büyütmüş, faizi dibe çekmiş bir Tayyip Erdoğan çıkarsa karşılarına ben eminim ki kimse risk almayacaktır. Düşük profilli bir adayla seçime gireceklerdir. Çünkü Cumhurbaşkanlığı makamı geçici, parti koltuğu kalıcıdır! Eyvallah…

……………………………………………………………………………………………..

 

Genç bir futbolcu, karakterli, işini iyi yapan, gönüllere girmiş bir kardeşimiz Ahmet Çalık hayata veda etti. Bir hoş seda bıraktı mı? Binlerce insanın duasını alarak hem de. Binlerce insanın güzel şahitliğini alarak gitti. Futbol camiasında her futbolcunun nasibi değil açıkçası. Şöhret, para insanoğlunu bozarken o ahlakını, karakterini bozmadan yoluna devam etti. Amcasının şahitliğinden bildik. "Dünyalık hiçbir hedefi olmayan, maneviyatı da güçlü bir insandı.” Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar, Konyaspor camiasına başsağlığı diliyorum.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ