İbrahim ARICI
İbrahim ARICI
ibrahimarici@yenikonya.com.tr

TALİP OLANLARA BİR BAKIN

05 Ocak 2022, Çarşamba günü eklendi.

"Bu ülkede kendisini Müslüman olarak tanımlayan, öyle hisseden, yılbaşı gecesi aldığı bir bileti ya da oynadığı tombalayı kumar görmeyen, yılbaşı gecesi ailesiyle birlikte içeceği 1-2 kadeh içkiyi günah saymayan bir Anadolu Müslümanlığı, bir Anadolu geleneği var. Onun günahına da katlanıp bu ritüeli yaşayan bir Anadolu Müslümanlığı var.

Diyanet okul öncesi eğitim kurumları kuruyor. Okul öncesi eğitim Diyanetin işi mi? Milli Eğitimin işi mi? Sıbyan mekteplerini kurmuşlar, kurumsallaşmaya, zorunlu yapmaya çalışıyorlar. Orada bilim B'si yok. Matematiğin M'si, Fiziğin F'si de olmuyor üniversiteye gidince. Çocukları bütün Dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken, bir Ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaşmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyete faydası var, ne bu millete faydası var, ne anayasaya uygunluğu var. " Bu sözler CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e ait.

Ey millet Anadolu'yu tanımayan, ailecek içki içmenin Anadolu Kültürü olduğunu zanneden, çocuklara küçük yaşta dini eğitim vermenin Allah'ın emri olduğunu bilmeyen, içkinin günah sayılamamasını kullara bağlayan, kendi değerlerini öğreten kurumların varlığını Ortağa zihniyeti olarak adlandıran bu şahıs Türkiye'nin ana muhalefet partisinin Grup Başkanvekili. Vaaah ülkem vaaah. Kimler bu ülkenin yönetimine talip oluyor? Bu ülkede kim nasıl yaşar, ne içer, nasıl giyinir, bilet mi alır, kumar mı oynar kimsenin derdi değilken, ne hükümet tarafından, ne milletin belirli bir kesimi tarafından yadırganıp ötekileştirilmezken, Müslüman çoğunluğa sahip bu ülkede kendi çocuğumuza vereceğimiz dini eğitim sorgulayanlar bu devletin başına taliplermiş! Dünya'da çocuklara verilen eğitimi örnek gösteren bu arkadaşın! Batı'da ki İncil okullarından haberi var mı acaba? Bu siyasetçi! Yahudilerin küçük yaşta ki çocuklara sadece dini eğitim verildiğini biliyor mu acaba? Şayet bu ülkede yaşayan gayrı Müslümler çocuklarını dini eğitim için kiliselere gönderseler bu ne anayasaya, ne ortaçağa, ne zamanımıza aykırı bir durum olmazdı. Yahu CHP zihniyeti derken biz yıllardır dilimizde tüy bitti anlatmaya. Bu ülke çok çekti bunlardan. Bunların hiçbir zaman derdi eğitim olmadı, ekonomi olmadı, özgürlük olmadı. Gerçek Anadolu Müslümanları dedikleri bunlardan çok çekti. Anadolu geleneği dediklerini ayaklar altına alanda bunlardı. Ne dini bilgileri var, ne Anadolu'yu bilirler. Ne Müslümanlıktan haberleri var, nede Müslümanca yaşamaktan. Bu ülkenin değerlerinden haberleri yok, bul ülke insanını tanımıyorlar. Kendi yaşamlarının dışındakilere ne vatandaş, ne insan olarak gördüler. Kendi gibi düşünsün, kendi gibi yaşasın, kendi gibi yesin, giysin, içsin… Küçük yaştaki çocuğumu baleye gönderebilirim. Piyano dersine gönderebilirim. İngilizce kursuna, tiyatro ya da güzellik yarışmasına hazırlayabilirim. Bunlar çağdaşlığın bir göstergesi! Ama ben kendi çocuğuma Kur'an eğitimi, değerler eğitimi veremem çünkü Ortaçağ dönemi adetleri bunlar! Her fırsatta dua ediyorum. Allah bizi bu zihniyete bırakmasın. Allah bizi bunların vicdanlarına bırakmasın. Emin olun şikâyet ettiğimiz bu günlerimizi daha çok ararız. Son bir not; Saadet Partisi'nin değerli mensupları. Yol yürüdüğünüz – yürüyeceğiniz bu şahsiyetin görüşlerine katılıyor musunuz? Ne kadarına katılıyorsunuz? Temel bey buyurun bekliyoruz. Eyvallah…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ