Recep Öğütçü
Recep Öğütçü
recepogutcu@yenikonya.com.tr

Bir Cumhurbaşkanı Geçti Konya’dan

04 Eylül 2019, Çarşamba günü eklendi.

Geçen pazar günü Konya'mız bir tarihi güne daha şahit oldu, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ı ağırladık. İnşallah memnuniyetle ayrılmıştır.

Evet, Cumhurbaşkanımız konuşmasında önce bir girizgah yaptı, Konya'nın ve Konyalının medeniyetimizdeki ve kutlu dava yürüyüşündeki öncülüğünü anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay'ı ise "derviş gönüllü” bir kardeşimiz diye vasfetti. "Derviş gönüllü”, mütevazı, kibirsiz, gurursuz, dünyaya değer vermeyen, bulduğuyla yetinen, kanaatkar insanlara denir. Sayın Altay da, duruşuyla ve geçmişiyle böyle bir vasfa sahip. Demek ki Sayın Cumhurbaşkanımız tam bir insan sarrafı, hiçbir şey gözünden kaçmıyor.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayın Davutoğlu gibi AK Partiye baş kaldıranlara, birilerinin dümen suyuna girenlere, şahsi ve nefsi hesabı olanlara da göndermeler yaptı, yeni oluşum ve partileşme gayretlerini "fitne ve fesat” olarak niteledi. "Fitne ölümden beter” ayetini de okuyarak fitne ateşini yakanlara fırsat vermeyeceğiz dedi.

Evet, Cumhurbaşkanımız Konya'ya yine eli boş gelmedi, 650 milyon civarında tutan 88 adet yatırımın açılışını yaptı. Ak Parti hükümetleri döneminde Konya'nın aslan payını aldığı, 51 trilyonluk yatırımın yapıldığını anlattı. Konya dahilinde 1140 km bölünmüş yol ağının yapıldığını, Mavi Tünelden Konya'ya içme suyu verildiğini ve KOP'un ilave barajlarının da bitme noktasına geldiğini, 1250 yataklı Konya şehir hastanesinin önümüzdeki sene açılacağını, Karapınar'ın çöl topraklarının enerji üssü olacağını da belirtti. Konya'ya ayrıca şu müjdeleri verdi: Üç büyük şehirden sonra Konya'ya da metro yapılacak ve ilk etabı için Eylül ayında ihaleye çıkılacak. Konyalının en önemli geçim kaynaklarından biri olan şeker pancarının tonu 235 lira idi, 300 lira oldu. Konya çiftçisi memnuniyetle karşıladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasından anladık ki, Konya'yı çok seviyor ve Konya'nın sorunlarını da, potansiyelini de çok iyi biliyor. Konyalı, siyasette çizgisini hiç bozamadı, geçmişte Erbakan hocamızı hiç bırakmadı, bugün de Ak Partiye tüm Büyükşehirler içinde en büyük desteği vermektedir. Evet, Konyalı dualıdır, vefalıdır, Konyalı hakkın ve haklının yanındadır, Konya kendisine bir adım gelene iki adım gider. Konyalı inancında kavidir, samimidir. Konya boş değildir. Konya'nın altında ve üstünde alimler ve veliler vardır, Konya'yı onlar idare eder. Hazreti Mevlana gibi Allah dostları tesadüfen gelip Konya'ya oturmamıştır. Konya'nın kıymetini bilenlere ne mutlu. Konyalıyı sevindirenleri Allah da sevindirsin diye dua ediyoruz. Fetihlerin merkezi Konya'dır, yine Konya olacaktır.


 
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ