Recep Öğütçü
Recep Öğütçü
recepogutcu@yenikonya.com.tr

ÇUMRA BELEDİYE BAŞKANIMIZ RECEP CANDAN

03 Eylül 2020, Perşembe günü eklendi.

Çumra Belediye Başkanımız Sayın Halit Oflaz'ın ağır bir korona hastalığına yakalanıp ansızın aramızdan ayrılması, rahmet-i rahmana kavuşması sonucu boşalan belediye başkanlığı koltuğuna belediye meclisi üyelerimizden Avukat Recep Candan oturmuştur. Gecikmeli de olsa kendisini tebrik eder, hayırlı ve başarılı hizmetler yapmasını temenni ederim. Rabbim yar ve yardımcısı olsun.

İnanıyorum ki Sayın Candan, koltuktan şeref alanlardan değil, oturduğu koltuğa şeref verenlerdendir. "Şerefü'l mekan bil'mekin” yani "mekanın şerefi orada oturandan dolayıdır” buyrulur. Sayın Candan'ın belediye başkanı seçilmesi çok isabetli bir karar olmuştur, benim gibi birçok Çumralı bu seçimden büyük memnuniyet duymuştur. Kendisini seçen belediye meclis üyelerimize olsun, Ak Parti teşkilatımıza olsun, bu isabetli bir kararlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Evet, takdir-i ilahi böyle tecelli etti. Kime nasip kime kısmet Rabbimizin ilm-i ezelisinde yazılmıştır. Merhum Halit Oflaz başkanımızdan razı idik, bir buçuk yıl kadarlık hizmet döneminde güzel hatıralar bıraktı, kendisini bir Çumralı olarak hep hayırla yad edeceğiz. Rabbim rahmet etsin. Kalan üç buçuk yıllık süreyi de Sayın Avukat Recep Candan dolduracaktır. Umuyoruz ve bekliyoruz, inşallah dolu dolu bir hizmet dönemi olur. Sayın Candan, önceki iki dönem belediye meclis üyeliklerinde düşünüp de yapamadıklarını yapar, tecrübelerini ve birikimini ortaya koyar, Çumra halkının tüm beklentilerine cevap verir ve önümüzdeki dönemlerde de kaldığı yerden devam eder, bütün temennimiz bu.

Evet, Sayın Recep Candan ismen adaşımdır, dinen kardeşimdir, dava arkadaşımdır, kadim dostumdur, dost canlısıdır, hizmet adamıdır. Karakteri sağlam, çizgisi sağlam, yolunda ve duruşunda zikzakları olamayan vefa abidesi bir kardeşimizdir. Seksenli -doksanlı yılların imam hatip neslinin güzel örneklerindendir. Görüşlerinde, siyasi çizgisinde hiç kırılmaları olmamış, sadakat sahibi bir kardeşimizdir. Umuyorum ki yumuşak başlılığıyla, ağır ve vakur duruşuyla, halkın içinden gelen mütevazı haliyle, sıcaklığıyla, dürüstlüğüyle, bilgisi ve birikimiyle başkanlık makamını dolduracak ve Çumralıyı memnun edecektir. Eski bir belediye meclisi üyesi olarak bizler de dışarıdan önerilerimizi, tavsiyelerimizi, katkılarımızı devam ettireceğiz. Sayın Candan'ın en bariz özelliği, görüşlere, önerilere açık olmasıdır. Tek tavsiyemiz, arandığında kolayca bulunsun, kolayca ulaşılsın, sabırlı bir dinleyici olsun, mühimden başlayarak ehemme doğru yapacağı hizmetleri sıralasın ve halka deklare etsin, hep halkın yanında ve içinde olsun. Niyet hayırsa akıbet hayırdır. "Mü'minin niyeti amelinden hayırlıdır”. Sayın Candan'ın biliyorum ki niyeti hayırdır, inşaallah bu güzel niyetini ameliyle ortaya koyacaktır, akıbet de hayırlı olacaktır.

Bir espriyle yazımı bitireyim: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Şeker Sanayi Başkanımız Sayın Recep Konuk, Belediye Başkanımız Sayın Recep Candan, bendeniz Çumra basınının emektarı Recep Öğütçü oldukça sırtımız yere gelmez. "Recep” ismi hep hizmeti çağrıştırır, vefayı çağrıştırır, hizmet adamlığını çağrıştırır, milli ve yerli duruşu temsil eder. Bu da Çumralının şansıdır. Allah utandırmasın, iyi dileklerimizi ve dualarımızı esirgemeyelim.
Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ