TİGEM Konya’da tarla kiralayacak! Tam 574 dekar

Mehmet Kemal Sayın
İnternet Editörü
 TİGEM Konya’da tarla kiralayacak! Tam 574 dekar

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün Konya'daki Konuklar Tarım İşletmesi Sınırlarındaki 574 dekar tarla sezonluk olarak kiraya verilecek.

İlan detayları:

1. Konuklar Tarım İşletmesine ait 2024 Yılı I. Ürün 574 Dekar Kuru Arazinin Muhtelif Bitkilerin (Şekerpancarı, Fasulye, Bezelye Aspir) mahsul ve tohumluk üretimi yapılmak üzere sezonluk kiraya verilecek.

2. İhale, Açık artırma usulüyle yapılacak.

3. İhale 06.02.2024 Salı günü saat 14.30'da işletmemiz İhale Salonunda Alım-Satım ve İhale Komisyonu huzurunda yapılacak. İhaleye iştirak eden olmadığı veya teklif edilen fiyatların uygun görülmediği takdirde, ihale bir hafta sonra 13.02.2024 Salı günü aynı yer ve saatte tekrar edilecektir.

     

Parti No: 1   

Parsel No: 35/2   

Dekar: 574   

Muhammen Bedel (TL/Dekar): 1.300,00   

Muhammen Bedel Tutarı (TL): 746.200,00   

Geçici Teminat (%5) (TL): 37.310,00

Geçici teminat, tahmin edilen ihale tutarının % 5 oranında olup, 1.Parti için 37.310,00-TL'dir. Geçici teminat mektuplarında, tekliflerin geçerlilik süresinden en az 60 gün fazla süreli olmak kaydıyla süre belirtilecek.

b. Kesin teminat ve Risk Teminat oranları, ihale fiyatı üzerinden toplam ihale tutarının % 10 nispetindedir.

c. Geçici teminat ihalenin başlayacağı saate kadar işletme veznesine veya İşletmenin Ziraat Bankası Sarayönü/Konya Şubesindeki TR 22 0001 0006 0005 9943 7852 42 No'lu hesabına yatırılıp alınacak makbuz veya teminat olarak kabul edilen diğer kıymetleri komisyona ibraz edilecek.

İhaleye katılmak isteyen firmalarda aranan şartlar:

a)- İkametgâh beyanı,

b)-Geçici Teminat vermesi,

c)-Ticaret odası, Sanayi odası veya ilgili meslek kuruluşuna kayıt olduklarına ve hali hazırda faaliyette bulunduklarına dair ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış belge vermeleri,

d)-Firmaların tüzel kişi olması halinde gerekli yetki belgelerinin ve imza sirkülerinin ibraz edilmesi. Gerçek kişi olması halinde imza beyannamesi verilmesi.

e)-Belgeler ihale tarihine göre son iki ayda alınmak kaydıyla ihaleye katılacak isteklinin bağlı bulunduğu Vergi Dairesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na borcunun olmadığına dair alınmış belge vermeleri.

6- İhale ile ilgili şartname işletmemizde ve Genel Müdürlüğümüzün www.tigem.gov.tr. web sitesinde görülebilir. 

(Mehmet Kemal Sayın)

 

  • #KOnya #Konya haber #Konya TİGEM #TİGEM kiralık tarla #Konya kiralık tarla #Konuklar Tarım işletmesi #Konya #Konya haberleri #Tarım haberleri #Tarla haberleri #TİGEM haberleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz. Yeni Konya WhatsApp haber kanalımız için tıklayınız!

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan yenikonya.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu habere henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. yenikonya.com.tr'ye yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
BENZER HABERLER