Mehmet Akif TEKİN
Mehmet Akif TEKİN
mehmetakiftekin@yenikonya.com.tr

Kalecilerin Skoru Tayin Etmesi

25 Eylül 2021, C.tesi günü eklendi.

Konyaspor ve Trabzonspor belki de sezonun şu ana kadar olan kısmındaki en heyecanlı ve futbola en doyurucu müsabakasını oynadı. Müsabakanın hemen başında konuk ekip Trabzonspor'un golü ve akabinde on kişi kalması maçın seyrini biranda değiştirdi. Konyaspor'un çekinmeden rakibinin üzerine gitmesi sonuç verdi ve iki güzel gol ile öne geçmeyi başardı. Belki biraz Konyaspor daha net bitiricilik sergileyebilse skor bambaşka olabilirdi. Uğurcan Çakır'ın maçın bu şekilde bitmesindeki payının altını da çizmeden geçemeyiz.

Konyaspor maça daha ısınamadan kalesinde golü gördü. Trabzonspor organize bir atak ve net bir vuruşla maçın başında öne geçti. Konyaspor golün şokunu atmaya başlamışken bu sefer çok bariz bir faul ile Skubic yerde kaldı ve hakem tereddüt etmeden Hugo'yu oyundan attı. Maçın başında gerçekten sahalarda eşine çok az rastlanır olaylar cereyan etti. Rakibin on kişi kalması ve Konyaspor'un çekinmeden hücumu düşünmesi skora yansıda ve son zamanlarda izlediğimiz en güzel gollerden biriyle Konyaspor beraberliği yakaladı. Konyaspor orta alan hattı hücum ve defans hattı arasındaki bloğu çok iyi okuyunca Trabzonspor topu maçın ilk yarısında hemen hemen hiç göremedi. Konyaspor'un oturmuş kanat ve bek oyuncuları arasındaki geçiş ve orta alan oyuncularının bu geçişi görerek oyunu yönlendirmesi Trabzonspor defans hattına çok zor anlar yaşattı.

İkinci yarının hemen başında defanstan atılan uzun top ve Endri Çekici'nin rakip oyuncuyu oyundan güzel bir hareketle düşürmesi ile skor biranda 2-1 oldu. İkinci yarıda Konyaspor galibiyet için her şeyi yaptı. Orta alandan oyun kurdu. Defanstan uzun topla çıktı rakip ceza sahasını karıştırdı. Defanstan kısa paslar ile çıkarak kanat oyuncularını ve bekleri oyuna dahil etti, sabırla rakibinin açık vermesini bekledi. Yeri geldi asimetrik paslar ile oyunun dengesini bozmaya çalıştı. Kısacası üçüncü golü bulabilmek adına her şeyi yaptı. Bunların hepsi olumlu pozisyonlar yarattı ama Uğurcan Çakır'a takıldı yeşil beyazlı ekip. Akabinde bir kontra atakta çok şansız bir şekilde kendi kalesine gol atınca sahadan beraberlik ile ayrılmak kaçınılmaz oldu. Aslında burada Konyaspor daha soğukkanlı olabilse skoru 60.dakika da almış olabilir geriye kalan süre formalite olabilirdi. Bu kadar üstün ve ezici oynadığı müsabakadan Sehic olmasa belki de mağlubiyet ile de ayrılabilirdi Konyaspor. Dört kişiyi ekarte eden bir pas sonucu Gervinho ve Sehic birebir kaldı ve Sehic iyi pozisyon alarak kalesini gole kapadı.

Maçın adamı şüphesiz Emdri Çekici oldu ama tam sağlıklı bir Serdar Gürler'in Konyaspor'a vereceği katkı ise bu müsabaka özelinde görülmüş oldu. Altı hafta sonunda alınan 12 puan ve yenilgisiz devam eden Konyaspor iyi işler yapmaya devam edeceğini tüm futbol camiasına bir kez daha göstermiş oldu.

Saygılarımla…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ