Recep Öğütçü
Recep Öğütçü
recepogutcu@yenikonya.com.tr

RECEP CANDAN HIZLI BAŞLADI

14 Kasım 2020, C.tesi günü eklendi.

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Rahmet-i Rahmana kavuşunca, meclis üyeleri arasından seçilerek belediye başkanlığı koltuğuna oturan Avukat Sayın Recep Candan, hizmete çok hızlı başladı. Daha öce tebrik yazımda da belirttiğim gibi Candan, acemi değildi, tecrübeli bir belediyeci idi. Daha önce üç dönem belediye meclis üyeliğinde bulunmuştu, Çumra'nın her türlü sorununu ve ihtiyacını biliyordu, gönlünde ve kafasında Çumra ile ilgili birçok proje vardı. İşte o fırsat önüne gelmiş, kafasından geçip de yetkili olmadığı için yapamadığı hizmetleri yapma zamanıydı.

Evet, Sayın Candan, daha başkanlığının ikinci ayında farkını, vizyonunu ve hizmet aşkını ortaya koydu. Belediyeyi, personelini tanıma ve ekip kurma sürecini yaşamadan hemen hizmete koyuldu. Teftiş ve denetimlerini yaptı, "nerede kalmıştık” dedi ve hizmete başladı. Evet, Sayın Başkanı daha ilk günlerde sahada görmeye başladık. Bir yandan misafirlerini ağırlarken, bir yandan da halktan gelen talepleri değerlendiriyor, telefonlara cevap veriyor, kışa hazırlık olarak deforme olan yolların yamalarını yapıyor ve eksik kalan asfaltları döküyor.

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan'ın Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay ile de çok iyi bir diyalogu var. İşte bu güzel diyalogun ve uyumlu çalışmanın sonucu olarak daha ilk ayında Çumra Adem Yavuz Caddesinin altyapısını hazırladı ve Büyükşehir tarafından sıcak asfalt dökülmesini başlattı. Her gün benim de kullandığım, Çumra sanayi esnafının da kullandığı ve Çumra'yı Karaman yoluna bağlayan bu önemli cadde çok bakımsız ve çukurlarla doluydu. Ben şahsen bu kötü yoldan gitmemek için başka sokakları tercih ediyordum. Halka hizmeti Hakka hizmet olarak gören Başkan, bu yolun prestij cadde olarak asfaltlanmasını öne aldı ve kış mevsiminin hemen önünde bu büyük hizmeti Konya Büyükşehirle birlikte gerçekleştiriyor. Adem Yavuz caddesini her gün kullanan bir Çumralı olarak her iki başkanımıza teşekkür ediyorum.

Çumra'nın kültür elçileri diyebileceğimiz yazar, çizer, şair ve sanat erbabı olarak geçen hafta Başkandan uygun mekan istedik, olumlu cevap aldık. Bu konuda da duyarlılığından ötürü kendisine müteşekkiriz.

Sayın Candan, ilk aydan itibaren Çumralının dikkatini çekmiştir. Öğrendiğim kadarıyla yönetim biçimini, tarzını ve üslubunu personeli de çok beğenmektedir. Belediye personeliyle çok oynamamış, daha ilk aydan farkını hissettirmiş, Çumra'da belediye hizmetlerine bir canlılık gelmiştir.

Candan, davaya sadakatiyle ve dostlarına vefasıyla da öne çıkan bir başkandır. Merhum belediye başkanımıza da vefa borcu olarak bir caddemize Halit Oflaz ismi verilmiştir.

Hasılı Çumra başkanını bulmuştur. Recep Candan'ın ilk aylarda gösterdiği performanstan da anlıyoruz ki, önceki başkanlar Nasır Ersöz'den, Mehmet Oğuz'dan ve Merhum Halit Oflaz'dan aldığı Ak Partinin hizmet bayrağını daha yükseğe taşıyacaktır.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ