Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK
kazim.ozturk@yenikonya.com.tr

KİTAP GÜNLERİ ARMAĞANI

22 Ekim 2021, Cuma günü eklendi.

İşte bu yüzden severim Kitap Günlerini; Uzun zamandır göremediğin, muhabbet edemediğin, Konya tabiriyle "iki he yo” diyemediğin, yazarlarını, şairlerini yakından tanıdığın, kitaplarına elini dokunduğun, bilgilerinden yararlandığın, hayat veren prensip niteliğindeki mesajları gönlüne, zihnine, iç alemine doldurduğun güzelliklerle mutlu oluyorsunuz.

Bu fakir de böyle bir mutlluk yaşadı Kitap Günlerinde. Bir tarafta bendenizin yazdığı kitaplar, bir tarafta hayatını; insana, ilme, edebiyata, tefekküre, ülkeye hizmete adamış asla kaybolmayan, eskimeyen, pörsümeyen, unutulmayan… değerli insanlarımız! "Sadaka-ı cariye” adı verilen eserler bırakmış kıymetli fikir adamlarıyla birlikte olmak kadar haz veren bir duygu olabilir mi?

Bu güzel ortamda, güzel ve değerli yazar ve şairlerimizin imzalayıp verme inceliğinde bulundukları birkaç kitaptan sadece birinden söz etmek istiyorum. Diğer kitapları bir başka yazımızda ele alacağız.

Çağlayan Duygular;

uzun zamandır tanıdığım, kardeşten öte, gönül insanı, vefakâr dost Salih Sedat Ersöz'ün bir birinden güzel ve anlamlı şiirlerinin yer aldığı 240 sayfadan ibaret kıymetli bir eser. Şu güzel şiirlerle süslenmiş;

Münacaat

Hem babamı hem annemi

Affediver sen Allah'ım,

Evlat, kardeş ve eşimi,

Affediver sen Allah'ım.

 

Senin aşkınla yananı,

İman suyuyla kananı,

Çevremi, canı cananı,

Affediver sen Allah'ım.

 

Sana içten yalvaranı,

Gözyaşıyla yakaranı,

Zenginini, fakirini,

Affediver sen Allah'ım.

 

……………

 

SENDEN SONRA

 

Senden sonra toplum yine bozuldu,

Bin dörtyüz yıl geçti, inanç azaldı,

Ahlakın, hayatın üstü çizildi,

Yoluna muhtacız Ya Resulallah.

 

İnsanlık yeniden, o devri seçti,

Şimdiki cehalet, onu da geçti,

Her türlü pisliğe kapılar açtı,

Yoluna muhtacız Ya Resulallah.

 

…………………………

 

Buna benser, hepsi hayat ilkesi olan şiirlerle dolu. Ellerine sağlık kıymetli dost. Rabbim; elinden kalemini, gönlünden imanını, sinenden irfanını zayi etmesin. (22 EKİM 2021)

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ