Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

Anadolu Kartalı Kanatlarını Güçlü Çırptı

07 Mart 2022, Pazartesi günü eklendi.

Maç öncesinde son iki hafta rakip kalelere 7 gol atarak maçlarını kazanmış Galatasaray'ın son 3 maçında kalesinde 11 gol gören Konyaspor karşısında favori görünmesi gibi veriler olsa da son haftalardaki gidişatı düzeltmek ve yeniden yükseliş başlangıcı yapmak isteyen Konyaspor'un yüksek motivasyonla maçı kazanmaya yakın taraf olarak görüyordum… Yeter ki Konyaspor maçta kırılgan yapıdan uzak mücadele etsin.

 

Maç başladığından itibaren sezonun genel yapısına yeniden dönüş yapmış, maçı kazanma arzusunu belirgin bir şekilde sahaya yansıtan bir Konyaspor vardı. Galatasaray'da sezonun genel yapısındaki sıradan takım hâli ile mücadele ediyordu.

 

Sahada belirgin bir kalite farkı gözlenirken birbirinden kopuk, düşünce birlikteliği oluşturamayan ve oyuna hükmetmekten çok uzakta kalan Galatasaray karşısında Konyaspor, zorlanmadan maçın başlarında ve yirminci dakikada bulduğu gollerle iki farklı üstünlük kurdu. İlk goldeki organize atak ile gelen gol, kalitesi yüksek gollere örnek teşkil ediyordu. Galatasaray ise ilk yarı boyunca Konyaspor kalesinde en ufak tehditte dahi bulunamadı.

 

İkinci yarıya Galatasaray daha istekli başlasa da oyuna hükmetmek için yeterli değildi. Konyaspor kalesine atılan şutlar ya zorlama, ya uzaktan şutlardı. Atmışlı dakikalardan sora Galatasaray daha çok topa sahip olsa ve oyun Konyaspor sahasında oynansa da oyun Konyaspor'un kontrolünde arzu ettiği şekilde ilerledi. Sehiç'in gününde olması beklenmedik kazalara izin vermedi.

 

Bu galibiyette Konyasporlu tüm futbolcuların üstün performans ile ulaşıldı. Konyaspor'da kötü oynayan olmadı. Konyaspor oyundaki üstünlüğü ise kanatları oldukça etkili kullanmasıyla sağladı. Amir'in organizatörlüğünde sağda Skubiç ve Amilton, solda Bytyqi ve Guilherme etkili performans sergilediler. Anadolu Kartalı bu maçta kanatlarını güçlü çırptı. Defansta üstün performansını sürdüren Abdülkerim'e ilerde takıma ve takımın oyununa uyum sağlamış Ahmed Hassan'ın verimliğini de ekleyince kolay bir galibiyet alındı.

 

Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlarmış… Bu galibiyet bu sezon baharını yaşayan Konyaspor'a yeni baharı için ilk çiçek olsun… Bunun için de yeni galibiyetleri ekleme gerekliliği ortada…

 

Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ