Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

Her galibiyet önemlidir

25 Ocak 2022, Salı günü eklendi.

Hayat devam ediyor. Ahmet Çalıksız ikinci maça çıkılırken Konyaspor'un rakibi Altay'ın ligde kalma mücadelesi veriyor olması maçı zorlaştıran en önemli etkendi. Altay'ın kazanma zorunluluğunda olması Konyaspor için bir avantajdı diğer yönü ile…

 

Maç başlayıp devam ettiğinde her iki takımında düşüncelerini sahaya başarıyla yansıtamadıkları, her iki takımında top ve oyun hakimiyetini ele geçiremediği, başarılı pas serileri oluşturamayıp sıkça top kayıpları yaptığı bir oyun gerçekleşti.

 

Cezalı ve hasta oyuncularının eksikliği ile kadro sıkıntısı yaşanırken bazı futbolcuların aksaması ve beklenen performanstan uzak kalması bilindik oyunundan ziyade dağınık bir oyun sergileyen Konyaspor'un oluşmasına neden oldu.

 

Bytyqi ile iki kez sol kanattan içeri sokularak kaleye etkili şut çekmesi ve karambol oluşturması, bir kez Soner, bir kez de Michalak ile rakip defans arkasına sarkarak dağınık oyuna rağmen ilk yarıda gol adına dört kez etkili olmayı başaran Konyaspor vardı.

 

Maçı hangi takımın kazanacağı noktasında net bir fikir oluşmazken golün oluşması noktasında da çok ümitli olunmayan bir mücadele sergileniyordu. Gol oluşması için ya beklenmedik hareketlerin oluşması ya da büyük bir hatanın oluşması gerekiyordu. Bu olay Altay ceza sahasında gerçekleşti. Belki de gol olmayacak şuta hamle yapan futbolcunun eline çarpan top Konyaspor'a penaltı kazandırırken golün en büyük sebebiydi. Penaltıyı Ahmed Hassan oldukça riskli bir vuruşla gole çevirdi. Bu penaltı vuruşunu kaleci basit bir şekilde kurtarabilirdi de…

 

Hem geriye düşen hem eksilen Altay için maç artık çok zorlaşmıştı. Yine de gol için oynamak zorunda olan Altay Konyaspor kalesine gelmek zorundaydı. Bu Konyaspor için geniş alanların kalması ve pozisyon üretme adına verimlilik oluşması demekti. Altay'ın girişimleri etkisiz kalırken. Konyaspor top hakimiyeti sağlayıp sahada rahatça dolaştırmaya başladı. Golden sonra net pozisyonlar da buldu Konyaspor, fakat toplar basitçe dışarı atıldı.

 

Bütün olumsuzluklara rağmen Konyaspor galip geldi. Bu galibiyette rakip takımın etkisiz kalmasının da yardımı vardı. Her ne olursa olsun alınan galibiyet önemlidir.

 

Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ