Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

Kolay Rakip Zor Maç

08 Aralık 2021, Çarşamba günü eklendi.

Beklenenin üzerinde bir performansla mücadelesine devam eden Konyaspor, planlı ve ne yaptığını bilen oyunuyla bunun rastgele olmadığını göstermeye başlamıştı. Araya Gaziantep FK mağlubiyeti girerken kararlı bir mücadeleye devam edebilmek için Malatya maçı kritik bir hâl almıştı.

 

Gaziantep FK ile benzer defans düzenine sahip Malatya takımının kalabalık defansı oyunu kanatlarda genişleterek ve rakibi üzerine çekip arka boşluklara sarkarak elde ettiği başarılara ters gelecek olması maç öncesi çekintileri oluştururken beklenti Konyaspor'un galibiyetiydi. Malatya takımı kolay bir rakip olarak görünse de Konyaspor'u zor bir maç bekliyordu.

 

İlk yarı rakip kaleye gitmeye çalışan Konyaspor'a karşı bulduğu boşlukları hızla kat edip Konyaspor savunmasını az adamla yakalama çabasında olan Malatya mücadelesi vardı. Malatya takımı amacını uygulamakta daha başarılı gözükse de golün çok uzağında kalan atak sonuçlanmaları gerçekleşti. Konyaspor ise temposuz bir oyun sergileyerek pozisyon üretmenin uzağında kaldı.

 

İkinci yarı daha tempolu oynamak isteyen Konyaspor bunu çok fazla sürdüremedi. Kalabalık defansa karşı hızlı pas serileri, çabuk kanat değişikliği yapmak gerekirken Konyaspor ataklarını daha düşünerek, yavaş hareketlerle gerçekleştirirken kanat değiştirme amacıyla atılan uzun toplarında bazılarının isabetsiz olması oyunu aksatıyor ve net pozisyonlar üretmekte olumsuzluklar oluşturuyordu. Oyunda futbolcuların hareketsiz olmaları da oyunun ritmini düşürürken Konyaspor'un üretkenliğini azaltan etkenlerdendi.

 

Gol yollarında etkili olamayacağını maç içinde belli eden Malatya takımına karşı ritimsiz bir oyun oynayan Konyaspor mücadelesinde gol olması ihtimâli hayli düşüktü ve golsüz bir sonuç elde edildi.

 

Konyasor hâlâ bu ligin ikincisi ve hâlâ çok iyi bir konumda… Mücadeleye çok daha güçlü bir şekilde devam edilmesi gerekliliğinin en önemli nedeni… Bu mücadele hedef zehirlenmesi yaşanmadan, tüm gücüyle sadece ilk maçlara hazırlanarak sürdürülürse daha başarılı neticelere ulaşılacaktır.

 

Selam ve dua ile…

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ