Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım
mehmetyildirim@yenikonya.com.tr

Sezon Bitmedi Buruk Acı olarak hep Yaşayacak

23 Mayıs 2022, Pazartesi günü eklendi.

Ligin son maçı… Sıralamanın belli olduğu sonucu değiştirmeyecek maç… Daha özgürce, stratejilerin arka planda olacağı bir maçta sezonun son haftasında bjk ile karşılaşacaktı Konyaspor.

 

Maç prestij adına mücadele verilen, daha çok zevk almaya çalışılarak oynanan bir hâl alırken ataklar hızla gelişiyor hareketli bir mücadele gelişiyordu. Bir kalenin önünde tehlike oluşurken saniyeler sonra diğer kaledeki tehlikeye dönüştüğü anlar da oldu.

 

Maçın değerlendirmesi bir yana Konyaspor'un golü akıllarda derin izler bırakacak türdendi. Kendi yarıalanının ortalarından 60–70 metre uzağa pas atıp rakip kale önüne koşacaksın ve hem atağın başlangıcındaki kilit pası atan, hem golü atan olacaksın… Büyük bir inanmışlık, pozisyon ve oyun bilgisi… Atağın bütünüyle düşünüldüğünde harika bir gol… Bunun ana kahramanı Rahmanoviç olurken Michalak'ın hem defansın hem kalecinin müdahale edemeyeceği şekilde yaptığı asist de golü süsleyen etkinlikti.

 

Uzun süre önde götürdüğü maçta son dakikada rakibin korner kullanımındaki kafa vuruşu ile gelen gole engel olamayan Konyaspor, sezonu galibiyetle kapatma fırsatını kaçırarak beraberlikle teselli buldu.

 

Konyaspor adına beklenenin çok üstünde geçen bir sezon oldu. Konyaspor adına aslında sezonun ilk yarısı müthiş geçti. İlk yarıda kazanılan 39 puanın yanı sıra oynanan oyuna rağmen Trabzonspor beraberliği ve Galatasaray mağlubiyeti, kazanılmayan Malatyaspor maçı beklentileri karşılasaydı çok daha başka bir ilk yarı yaşanmış olacaktı.

 

İlk yarının sonunda bir takımın yaşayabileceği en zor olayları yaşayan ve sezonun ikinci yarısına kötü oyun oynadığı Sivasspor maçıyla başlayan Konyaspor'un karşısına derin ve skandal hakem hataları ile oluşturulan sen ise hepsinden daha zordu. Konyaspor için en zoru da bu seti aşmaktı, aşamadı da… Çok daha iyi sonuçlar alabilecek Konyaspor üçüncülüğe razı edildi.

 

Konyaspor'un yükselişi Konyaspor'daki bazı futbolcuların performanslarını dikkat çekici hâle getirdi. Öyle ki sezonun en iyi performansını gösteren futbolcu bana göre Amir'di… en iyi defans ise Abdulkerim…

 

Gelinen noktada bazı futbolcuların başka takımlara transferi kaçınılmaz gözüküyor. Diyelim ki, herkes razı yöneticiler futbolcuların takımda kalmasını çok istiyor, teknik ekip zaten ister, futbolcular da çok istiyor bu durumda bile mevcut mali yapı ve ekonomik şartlar ayrılıkları zorunlu kılabilir. Ayrılıklar kaçınılmaz olacaksa ekonomik açıdan tatmin edecek şekilde olması ve yerlerine en iyi alternatiflerinin hazır hâle getirilmiş olması beklentisi en akıllıca olanı olsa gerek…

 

Başarılı ama güzel olmayan Ahmet Çalık sezonunu geride bıraktık. Her Ahmed dendiğinde süzülen yaşlara engel olunamayan bir sezonu… Gerçekte hiç bitmeyecek kalbimizde buruk bir acı olarak bir sezon

 

Bundan sonrası için ise istikrarlı ve sürekli üst sıralara oynayan, mali yapısı oldukça iyi hâle gelmiş, alt yapısı iyi işleyen, takımdaki oyuncuların çoğunu kendi alt yapısından yetiştirme organizasyonunu başarı ile uygulayan Konyaspor oluşumunun adımların atıldığı beklentilerimizi güçlendirmek istiyoruz.

 

Selam ve dua ile…

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ